Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem občasné úplné zamrznutie počítača

mam taký problém mám asi rok starý počítač s Windows 7. Asi pred cca mesiacom som ho reinstalloval na čisto. PC ide úplne normálne rýchlo hry nesekaju a není z ním žiadnen problém. Len jedna vec ma trápi, dnes mi už asi za posledný mesiac (teda od doby čo som Windows reinstaloval)systém zamrzol už asi po 4-krát (za mesiac). Proste sa to úplne sekne. Nefunguje nič, ani ctrl+alt+del, ani capslock, proste nič. Musím to vypnúť netrvdo. Zaujímavé ale je, že sa to nesekne pri napr. hraní (teda ked je cpu vyťažené), ale ked niečo robím vo Windows, napr. otváram zložky, púšťam hudbu a pod. Vôbec tomu nechápem. V minulosti to vôbec nerobilo, iba za posledný mesiac je to už 4krát. Urobil som screen z event viewer, ale z neho asi nič užitočné nebude. Neviete mi prosím povedať kde je problém. Driveri som nainštaloval, malware nemám, tak neviem....

Error v event vieweri:

The previous system shutdown at 9:45:15 on 11.7.2016 was unexpected

ůJednoduše,otevřeš bočnici,odpojíš HDD,vyjmeš. Vložíš jiný,třeba zapůjčený,nainstaluješ OS. Pokud bude problém přetrvávat,vyměníš RAM, vyjmeš ze slotu,vložíš jinou třeba zapůjčenou .. no a dál i ostatní. Jinak servis a to se nedoplatíš. Takovéto závady se těžko identifikují.

ja taky nevim ....

ale zkusil bych jeste jednou reinstalovat OS a hlavne nahrat vsechny potrebne ovladace, zacina se deskou.

zkusil bych otestovat pamet memtestem.

mozna bych se zkusil podivat i na zdroj, co to vubec je a zda ho na zkousku nevymenit, vadny zdroj muze byt pricinou podobnych potizi.

Opravdu tam v prohlizeci udalosti je jen ta jedna nic nerikajici hlaska?

muze s tim souviset

zalohuj veskera uzivatelska data na disku

pres crystal disk info si zkontroluj disk (smart)

stahni si utilitu na kontrolu disku od vyrobce disku a nech si disk zkontrolovat

podivej se na desku, jestli nejsou nafoukle kondenzatory

vymen kabel mezi deskou a diskem za novy.