Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém wifi

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně wifi routru,
konkrétně v tom že nevidím wifi na tel (ostatní wifi vidím, jen tu mojí ne)
tento problém se ukázal zničeho nic, všechno bylo v pohodě až najednou sama od sebe vypadla a
není vidět... ostatní zařízení tel + tablet wifi normálně vidí a připojí se, problém se
týká jen mého mobilu...

V routru (zyxel vmg1312 b30b) je nastaveno kanál: Auto - aktuální kanál: 13 rušení těžké
změnil jsem to na kanál 11,12 a wifi už v mobilu vidět je, připojím se, ale u kanálu je pořád
TĚŽKÉ RUŠENÍ, routr je převážně hned vedle u TV a kousek od PC, může to být příčina rušení?
Předem děkuji za odpověď

Ještě dotaz, pokud bude routr nastaven na kanálu 11, nebude problém s připojováním jiných zařízení?
na wifi jsou jinak připojeny většinou 2 a více zařízení (2-3 tel. občas tablet)

V EU je povolených 13 kanálov pre 2.4 GHz. Zariadenie typu iPad a pod., bývajú obmedzené pre Ameriku - 11 kanálov. Takže ak router vysiela na kanále 12,13, nie je viditelný týmto zariadením.
Rušenie býva spôsobené vysielaním iného routera na rovnakom kanále, ktorý má relativne silný signál. Stačí vybrať iný kanál, ktorý nie je rušený iným zariadením.
Ak je zvolené na "Auto" - router pri zapnutí zvolí kanál sám, ktorý má min. rušenie.
V nastavení routera býva voľba štátu. Ja mám vybraný štát "United States" a tým sú kanály 12 a 13 nedostupné a výber kanálu na "Auto".