Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diagnostika PC

Zdravím všechny. Mám prosbu. Přeinstaloval jsem si PC z Win 7 na Win 10. Sestava mého PC je: CPU Dual Core Intel Core i5 661, 2666MHz, zákl. deska MSI H55M, 4 GB Ram, GPU GeForce 9800GT. Sestava je celkem stará, ale zatím jsem neměl probémy. Teď se mně stává, že se mně seká obraz. A to i když přejedu kurzorem přes obrazovku. Při hrách to pak zlobí taky. Chtěl jsem poprosit o radu, jak jde diagnostikovat PC. V Everestu jsem zjistil teploty: CPU : 38 C, GPU 46 C. Předem děkuju za rady. Dal jsem to sekce software, ale je mně jasný, že chyba může být na HW.

Dal jsem to sekce software, ale je mně jasný, že chyba může být na HW.

chyba je mezi klávesnicí a židlí.

v záhlaví poradny by mělo běžet odpočítávadlo v neonových barvách, kolik dní zbývá do konce upgrade.
tj. dokdy tu budou dotazy: "starý systém fungoval, tak jsem ho zadarmo přeinstaloval na nepodporovaný systém. nevíte proč to nejede"?

Ty seš machr. Největší borec na celým světě. Takovýho frajera přes PC jsem v životě neviděl. Tohle je poradna a ne honírna trika. Všem, kdo kontruktivně poradil děkuju. Tvoje machrování mě nebere. Když něco nevím, tak se zeptám. Od toho poradna je. A jestli tobě se nechce někomu poradit, tak sem nic nepiš.

Já nikde nepsal, že jsem odborník nebo můj názor je odborný. Ptal jsem se, protože jsem potřeboval poradit. Tu jsem tady našel u uživatele Karla, kterýmu ještě jednou děkuju. Omlouvám se, ale zakomplexovaný blbci jako ty by rádce dělat neměli. Třeba umím zase jiný věci než ty. PC není celej svět. A jak ses to učil ty? Bez chyb? Ale nepovídej. Chyba se stane každýmu a tím se člověk učí. Já se dneska zase něco naučil, takže pro mě byla poradna plodná. Ty ses tady jen chtěl ukázat, jakej seš borec a nic z toho nemáš.

Myslím, že to chce zklidnit. Ty si především uvědom, že tvůj "problém" je zde řešen 10x za týden, protože amatérských upgradovačů, kteří si mylně vyhodnotili nerovnici 10 > 7 je prostě hodně. Mohl jsi použít hledání. Taky jsi nemusel reagovat na Brtníkův prudivý příspěvek, byť čistě fakticky má pravdu.

Ovladače pro GTX9800 jsou zde: http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/ 87988/enus Ovšem připomínám, že ovladače nvidie pro Win10 nejsou zrovna optimální.

Beru to. Nechal jsem se unést. Prostě mně jen přišlo, že takhle by poradna vypadat neměla. Win 10 upozorňují na to, že instalace je jednoduchá a vlastně se nainstaluje sama. Pochopil jsem to zřejmě špatně, protože tohle je sice úplná instalace Win 10, ale bez ovladačů je nekompletní. Protože jsem myslel, že se skutečně nebudu muset o nic starat a jen nainstalovat, tak jsem se neobával žádného problému a proto jsem ani nic nehledal. Většinou se hledá řešení až když se problém objeví. Jinak děkuju za ovladače na grafitku. Stejně budu muset upgradovat na win 7, protože pro základní desku ovladače na win 10 taky nejsou.

Přesně tak. S 10 nemám dobrý zkušenosti - máme je i v práci. Prostě mně neseděj. Asi jde o zvyk. Doma jsem přeinstaloval zpět na WIN 7, tentokrát ovladače nainstaloval a zkontroloval, jestli jsou aktuální a jsou. Ale toho sekání jsem se nezbavil. Poradí někdo, co by s tím šlo udělat?