Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD disk

Dobrý den,
koupil jsem si nový SSD disk (ADATA SP550 240GB) a potřeboval bych vědět, jak ho zprovoznit. V PC mám teď 1x 1TB HDD, který je rozdělen na 2 části - jedna menší, na které mám windows a další programy a jedna větší na filmy... Potřeboval bych přesunout veškerý obsah z menší části na SSD a následně sjednotit HDD.

Díky za rady.

Takže jen abych se ujistil - budu postupovat takhle. Odpojím PC. Zapojím SSD. Zapnu PC, dostanu se do biosu a tam zvolím že chci nainstalovat znova windows. Zapojím flashku, zadám kód a počkám, až se mi na zvolený disk nainstalují W10. Poté se mi normálně spustí PC a např přes Gparted spojím HDD. Všechny programy, co jsem měl nainstalovaný mi zůstanou a na SSD budu mít pouze windows?

Tak jsem to zkoušel (podle tohoto návodu watch ) s tím, že jsem si W10 stáhl na flashku. Dostal jsem se do bodu, kdy si mám vybrat, zda chci Upgradovat windows nebo vlastní instalaci, o který píšou, že by se mi odstranily programy a soubory - co všechno by se mi doopravdy odstranilo? To by se mi jako vymazal celý HDD? nebo jen ta menší část?

Tak jsem to udělal a windows se mi na SSD instalovaly a dostalo se to až do bodu, kdy se to restartovalo - potom se ale načetl znova instalační program windows a chtělo to po mně, abych začal úplně od začátku. Když v BIOSU nastavím BOOT1 na SSD a ne na USB ze které jsem to kopíroval, nespustí se to a neustále se to restartuje. PC jsem spustil jen tak, že jsem zapojil zpět HDD a zvolil jsem, že chci PC spustit přes svazek s HDD.

Vätšina hier si nekteré súbory zapisuje mimo své zložky jinde do OS, potrebuje priami prístup k registrom atd, preto je vhodnejšie vše čo se inštaluje, teda všetky aplikácie (jak programi tak hry) inštalovať na ten istý disk, na rovnakú partíciu (oddiel) kde je OS... ja mám vyskúšané s dvomi hrou, ktorú som mal na HDD, a když jsem preinštaloval OS na SSD tak mi tu hru následne nešlo spustiť, pri druhej hre mi zas išlo spustiť ale nepamätalo si to vôbec žiadne nastavenia, uloženú ozici, atd, tzv jak kdybych nanovo nainštaloval a musel som vše si ponastavovať a hrať od znova... preto je vhodné si odzálohovať pozice atp, a následne nainštalovať nanovo hry na SSD a pak uložené pozice znova presunúť do zložky kde pôdovne boli.

Jinak mať SSD jen na OS je nesmysl, ak sa Vám všetky hry nezmestia na SSD, tak bych tam dával najme tie čo spúštate najčastejšie, inak bylo výhodnejšie kúpiť vätšie SSD.

Než to znova budeš všechno instalovat:

Udělej KLON té menší části HDD na SSD, píšeš 150 GB, to se na SSD 240 GB vejde.
Potom tu partition na SSD roztáhni na celé SSD a tu malou na HDD zruš a místo připoj k velké části.

Klon třeba pomocí EaseUS Todo Backup, je free.

Tak v prvom rade to musis naklonovat tak aby sa naklonoval aj bootsektor (MBR) ak si mal predtym oddiely v MBR. Alebo zacat instalaciu v stejnom mode jak predtym (UEFI vs. legacy) a naklonovat to az potom, alebo najprv naklonovat oddiel a potom opravit spustanie nabootovanim z instalacky.