Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux a prodlouzení životnosti betrerie

Dobrý den, mám cca půl rok starý ntb a chtěl bych, aby po zapojení nabiječky do sítě nabíjela jen na + - 60% (prý je 60% optimální aby baterie vydržela co nejvíce let) Tak se ptám jestli je nějaký program na linux( např ubuntu, linux mint atd..) který by tohle dokázal.. Na notebooku trávím cca 6-7 hodin denne

předem díky

Ja si to na rozdiel od teba nemusim googlit, ptz na rozdiel od teba viem do poslednej srubky jak ten HW je designovany a jak funguje.
Keby si si na tie tvoje debiliny aspon klikol a precital si to, tak by si zistil ze to je vendor specific, a nepostoval by si mi tu taketo debiliny.

Ked si to odvtedy nenabil na 100%, tak IMHo ta baterka ani nemoze zistit ze sa jej znizila kapacita, ptz to moze zistit IMHO len ked zisti kde ma maximum, a to zisti len pri nabiti do 100%. IMHO. No ale hlavne ze sa ludia tesia :) Inac z dlhodobeho hladiska je udajne lepsie mat tam menej jak 100%, ale tento faktor fakt hraje IMHO hodne malu rolu, skor je to hra na tamagotchi, aby user mal radost.

Program nic nemeria, len ti ukaze udaj ktory mu povie baterka. A ta baterka si sama nevie ten udaj zmenit ked nevie kedy dosiahne 100% ked is ju nenabil na 100%. Zavisi samozrejme od toho controllera v smart battery ze jak to meria, ale IMHO bez plneho nabitia nema moc sancu to zistit. Tak sa nabija stale na stejnu kapacitu = mas stejnu vydrz, ale to neznamena ze to je 90% z plnej kapacity, ptz plna kapacita je neznama, kym to ten controller v baterke zas nezisti.