Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedari se dostat do administrace routeru

Nahraval jsem si do routeru (TP-Link WR1043ND) novou verzi firmware, abych vyresil problem s vypadky wi-fi (na radu zkusenejsiho kamarada). Upgrade pravdepodobne probehl v poradku. Problem s wifi samozrejme nadale setrvava a bohuzel se nyni nemohu ani dostat do administrace routeru. Predtim byla pristupna z adresy 192.168.1.10, nyni vsak ne.
192.168.1.10 - Tento web neni dostupny (b8M)
192.168.1.1 - air OS (b8T)
ipconfig -all

Windows IP Configuration

   Host Name . . . . . . . . . . . . : AMD-PC
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Připojení k místní síti:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : 50-E5-49-57-45-2C
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::9456:fc68:20c5:7a7d%9(Preferred)
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.162(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : 13. července 2016 19:24:37
   Lease Expires . . . . . . . . . . : 13. července 2016 20:24:16
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 240182601
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-16-B1-D9-DA-50-E5-49-57-45-2C
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{C3120BED-9336-4706-9CE7-5ECA0DCB5329}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:38f1:1e6e:d148:c591(Preferred)
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::38f1:1e6e:d148:c591%4(Preferred)
   Default Gateway . . . . . . . . . : ::
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134217728
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-16-B1-D9-DA-50-E5-49-57-45-2C
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Nejradeji bych koupil novy router, stejne jsem mel podezreni, ze je problem v nem.
Nejake rady? Tvrdy restart nepomohl.

Restartuj PC tak ze je ten PC pripojeny len do jedneho LAN portu routeru, a do WAN portu routeru ani do ziadneho ineho portu neni pripojene nic. Potom dostanes jaku IP? Ak dostanes 192.168.1.1 tak je na tej adrese tvoj router. Ak dostanes 168.nejakeblbosti.x.x tak tvoj router nema povolene DHCP a nevies jeho IP (moze byt napisana na nom)

Predtim byla pristupna z adresy 192.168.1.10, nyni vsak ne.
192.168.1.1 - air OS

předtím byl tplink nejsíš v režimu bez wan vstupu a bez dhcp, na adrese 192.168.1.10.
na ne moc šťastně zvolené adrese 192.168.1.1 je střešní "anténa" s air os - že by měl ten anténní krám router v sobě a tplink používal jen jako switch?

tplink má po upgradu a po domluvě s ubiquiti "anténou" nejspíš režim bridge (jeho ip je neznámá, musel bys proskenovat adresní rozsah). potřeboval bys odpojit vstupního clienta/anténu a tplink resetovat do továrního nastavení.
pak mu změnit ip lan, zakázat dhcp a přepojit bez wan jako v prvním případě.

anebo tplinku změnit rozsah - neměl náhodou původní ip 192.168.10.1? pak totiž mohl fungovat klasicky jako router, s kabelem od ubiquiti do wan svého vstupu.

Mockrat dekuji, do administrace jsem se dostal, vse jsem nastavil, wi-fi (zatim) funguje, akorat na hlavnim pocitaci, ke kteremu je router pripojen, nefunguje internet vubec. Pise to, ze pocitac je offline, zkousel jsem zadat v administraci DNS servery od poskytovatele, zkousel jsem zadat i google DNS (8.8.8.8 a 8.8.4.4), ale porad nic. Netusite, v cem je problem ted?

ipconfig /all z počítače:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : AMD-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Připojení k místní síti:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 50-E5-49-57-45-2C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.162(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 13. července 2016 19:24:37
Lease Expires . . . . . . . . . . : 13. července 2016 22:54:00
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.10
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.10
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.200.4
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{C3120BED-9336-4706-9CE7-5ECA0DCB5329}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Jinak zapojene je to tak jak predtim, do WAN nevede nic, kabel ze strechy jde do LAN, kabel do hlavniho pocitace take pres LAN port.
Vypada to, jako by me router nechtel pustit k DNS