Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BSOD

Čaute,

potřeboval bych poradit ohledně několika BSOD které nám hází na pc. Dnes dokonce několik, jindy jednou.

Zkusím uvést do problematiky, nastal problém s ovladačem grafiky, kdy nám neustále vypadával a házel BSOD. Po vložení grafiky do jiného PC mi došlo že je problém s grafikou, ne ovladačem, grafiku jsem vymenil a BSOD zmizeli. Najednou ale začali chyby lítat jak na páse a dokonce úplně jiné.

V příloze posílám několik výpisu z posledních pár BSOD, každý je dokonce jiný, začínám podezřívat MB.

Můžete se na to kouknout odborným okem a dokázat mi pomoci, co by to mohlo být, nebo co bych mohl zkusit? Popř. mi napište, kdyby Vám chyběli nějaké informace.

Memtest jsem zkoušel btw --> OK

OS: Win8.1

Děkuji!

loading...

Grafika byla měněna "kus za kus", (tj. stejný typ), nebo šlo o jiný typ? V takovém případě - proběhla nová instalace ovladačů grafiky?

Chyby BAD_POOL_HEADER či MEMORY_MANAGEMENT a jako viník ntoskrnl.exe - to mohou způsobovat vadné RAMky. Jakým MemTestem jsi to zkoušel? Správný postup:
- stáhnout ISO MemTest86+
- vypálit na CD / nahrát na USB flash
- nabootovat
- spustit a nechat běžet několik průchodů, ideálně přes noc.

Pokud to projde, podívej se na kondíky na desce (nesmí být nafouklé). Taky to může být zdrojem. Konfigurace celého PC je jaká (včetně značky zdroje)?

Grafika byla měněna za jiný model stejné značky. Proběhla nová instalace ovladače.

Memtest mám nějaký starší, běželo to asi 3x, ten mám ale momentálně doma, zjistím a informaci dodám.
btw postup jsem měl přesně podle pokynů co píšeš

Kondíky dnes zkontroluji, celou konfiguraci dodám po 4. hodině.

Děkuji.

Skus to pouzivat len s jednou ram v jednom slote, ked nepomoze tak len druhu ram v druhom slote.

Dufam ze nic nepretacas, v biose defaults.

Vseobecne to moze byt aj roznymi nestabilitami napati alebo podobne (kondiky apod), alebo aj blby kontakt kdesi na patici, alebo plno veci, proste sa poskodzuju data v CPU/RAM apod. z neznameho dovodu.

"BIOS je samozřejmě netknutelný" - tzn. že jsem se v něm nehrabal ;) ale pro klidnou duši dám ještě default

kondíky jsou cajk = neviděl jsem žádný nafouknutý

přehodil jsem protože tam může být třeba špatný kontakt na DIMM, nebo to nemůže být? samozřejmě budu zkoušet všelijaké varianty s nimi (dnes mi to ještě BSOD nehodilo)

Po jednej pisem preto aby si mal vzdy RAM len na jednom kanali, tym padom sa v jednom pripade neprejavi ak by bol problem na patici CPU (na kanali ktory zrovna nepouzivas). Plus sa neprejavi ak je jeden modul naprd. Samozrejme tam moze byt aj spatny kontakt, ale ked to prehodis tak mozes vadnu RAm prehodit tam kde sa nepouziva, a problem budes mat stale a len o tom nebudes vediet hned.