Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni PC do 45 000

Ahoj všem,

budu kupovat nový stroj primárně na hry a filmy, budget do 45 000 s OS, taktování ano, monitor mám tento :

https://www.czc.cz/eizo-ev2455-bk-led-monitor-24/1 63443/produkt

Moje představa je (čekám ještě samozřejmě na nereferenční RX480 od MSI), a ano OS je v EN schválně :

https://www.czc.cz/176320,176246,193666,184229,165 981,178165,180291,153883,107106,178815,163519,1756 62/kody

Rád bych slyšel váš názor jestli je to takto ok anebo co by se dalo vylepšit, idea je aby PC vydrželo několik let, rád bych tam v budoucnu přidal Vegu anebo Voltu...

Díky za názory.

kup radej i7-6800k, taktni jej na ~4.2 GHz. procesor je jen o neco drazsi, deska bude taky kolem 6k s podobnou vybavou a kvalitou komponent

k tomu (quad channel) DDR4 4x4 (na hry a multimedia bude stacit bohate) nebo 4x8 (pokud chces virtualni masiny)

single-thread bude nejspis o neco horsi (o 10% v nejhorsim pripade, bych rekl?), ale imo pokud ten zaklad ma dele vydrzet (i kdyz se jedna jen o hry), tak je lepsi mit 6 jader/12 vlaken

zvaz gtx 1060 (bude venku driv i s custom kartama - 19. 7., nevypada to na paper launch). tvuj monitor nema freesync a gtx 1060 by mela mit aspon v dx11 vetsi (na 1080p luxusni) vykon se srovnatelnou cenou. v dx12 mozna casem bude pokulhavat, ale ty stejne do dvou let tuhle grafiku prodas a beztak koupis novou high end grafiku.

gtx 1070 by taky stala za zvazeni k takove sestave, pokud na to mas penize - ceny uz nejsou silene. ale na 1080p je to v soucasnych hrach stale overkill a asi bude lepsi ty 4 nebo 5 tisic usetrit a koupit radej drive novou grafiku.

Ahoj, díky moc za názor, zvažoval jsem i možnost postavit to s i7-5820K anebo teoreticky i i7-6800K, ale tak nějak jsem došel k závěru že by to možná pro moje potřeby hraní po večerech a sledování filmů mohl být overkill, ale v aktuálních procesorech se nevyznám, výhledově je lepší se orientovat na Haswell/Broadwell anebo Skylake bude stačit ?

S grafikou ještě počkám, je fakt že pokud budu měnit na Vegu/Voltu v budoucnu i 1060 by mohla teď být zajímavá skrz výkon, uvidíme dle testů nereferenčních verzí a ceny, nad GTX 1070 jsem uvažoval ale radši koupím kvalitní komponenty kolem grafiky a pak high-endovku v budoucnu než teď vrazit 15ku do karty která neumí DX12 a AS....

asi tak - je velmi tezke odhadnout, kam se vyvoj her bude ubirat, ale posledni dobou hry cim dal vic dokazi vyuzivat vic jader (viz treba testy na gamegpu.com)

je pravda, ze 6c/12t je dneska ve hrach vyuzitelny jen tezko, ale podle trendu to vypada, ze multithreading bude pokracovat a za par let by treba 6 jader mohlo byt standardem

podle me je nesmysl kupovat 4 jadra za takovy prachy. kdyz koupis rychly 6j procesor, tak si s tim zakladem imo vystacis mnooohem dele bez kompromisu.

je nejrychlejsi zatim (nepatrne), za 5 let by to mohlo vypadat trosku jinak

a vyhazovat kvuli tomu cely zaklad, protoze se chtelo usetrit 2 tisice, mi nepripada jako dobry napad

vyvoj procesoru je velmi pomaly, neda se ocekavat, ze by se single thread vykon vyrazne zvedal, budoucnost vypada vicejaderne

Ahoj, díky za návrh, SSD vezmu ten Samsung, jenom dotaz proč ta Raid edition WD, jak se liší oproti Blue, je to spotřebou ?

Mohl bych poprosit o verzi bez GTX1070 jelikož mám v plánu buď to GTX1060 anebo RX480 v nereferenci a za cca 2 roky buď to Vegu anebo Voltu high-end..