Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí PC nenajede OS W10, musí se hned restartovat ...

Dobrý den, prosím Vás pěkně, mám tento problém. Když zapnu PC, tak po zobrazené informaci
o základní desce mně začně najíždět OS W10. Bohužel ten správně vůbec nenajede, prakticky ihned se to přeruší a vypne se i monitor. Musím použít tlačítko restart na skříni a pak už znova najede vše bez problému a OS pracuje normálně. Vše před posílením PC chodilo s OS XP bez problémů.
HW: Deska/Gigabyte M52LT-D3 (Socket M2), CPU/AMD Athlon II X2 250, RAM 2x2GB+2x2GB/bylo přidáno, nová grafika ASUS/NVIDIA GeForce GT 730, dva disky: na systém 240GB/SATA-III 6.0Gb a ponechaný původní 500GB/SATA-II 3.0Gb jako záložní. Zkusila se dát jiná grafika i nový zdroj, ale problém stále přetrvává. Neporadíte mně někdo prosím, kde může být příčina a nesetkal se někdo s tímto? Za odpověd a radu všem předem velice děkuji. Pavel

Mas tam tie pokuswindows10 nainstalene asi blbo. Alebo nespravne ovladace (to by som rad vedel odkial si nabral ovladace pre Windows10 pre ten hardwer). Alebo HW problemy.
Vypni si aspon rychle spusteni (ovl.panely-energia-tlacitka-hore na stit klik - dole vypnut), nech sa ten kram nehibernuje pri ojebe "vypnut", potom to moze ist lepsie aj s nepsravnymi ovladacmi. Az kym nenarazis na dalsi problem s pokuswindows10. Dlho to trvat nebude, neboj.

Moc děkuji za rady pánové.
RAM jsme vyndat nezkoušeli, protože pomohlo/zatím/ nastavení doporučené v první reakci. Snad to byl opravdu ten zakopaný pes. S odpovědí jsem čekal, ale prozatím to po 6 tém zapnutí PC neudělalo a snad to vydrží. DÍKY !!! :-) P.

Aj mne sa to stávalo. Spôsobil som si to sám, že som si v BIOS zmenil nastavenie bootovania takto
1. HDD
2. HDD
3. CDROM
4. USB
- neviem prečo, ale tie dva dva HDD na pozícii 1 a 2 si nejako nerozumeli a v mnohých prípadoch to začínalo bootovať z HDD 2, na ktorom nebol žiaden systém a počítač po neúspešnom nabootovaní skončil iba blikajúcou pomlčkou.

Po zmene nastavenie bootovania v BIOS na
1. HDD
2. CDROM
3. none
4. none
sa mi už tento problém asi dva mesiace nevyskytuje