Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj?

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně zdroje k PC, jedná se o sestavu, ve které je i7-6700K + v budoucnu bude Rx480 až se ukážou nereferenční verze od MSI a Asus. Tyto dvě věci budou pravděpodobně největší odběratelé, tudíž bych potřeboval nějáký zdroj, který by to utáhl a zároveň mi to nedejbože nespálil, uvítal bych odpojitelné kabely, budu rád za jakékoliv vaše zkušenosti a rady :)

Zbytek sestavy:
Zdroj: -
Deska: MSI Tomahawk Z170A
Procesor: Intel core I7-6700K
GK: Rx480-8GB (zatím není, bude až vyjdou nereferenční edice)
Disk: WD Black - 750GB + SSD Intel 535 180GB
Ram: HyperX Fury 8GB KIT

Chlazení, u toho stále ještě váhám mezi vzduchem a vodou, mám v plánu do chlazení investovat maximálně 2000Kč, takže rada ohledně chlazení procesoru by se hodila určitě také :)

Cenu Zdroje si představuji také okolo 2000 Kč

Jen ještě upozorním, až mi bude někdo vykládat, jak je ta deska slabá atd.. měl jsem ji zdarma, tudíž bych ji rád využil :)

Díky za jakokoliv radu :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g2-550w/1802 90/produkt

https://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467b 3/produkt

Bych tam nic min nez Gold nedaval. Predpokladam K procesor, takze taktovani, ale ty zdroje se hodi i kdybys netaktoval.

Jeste varianta:

https://www.czc.cz/chieftec-a90-series-gdp-550c-55 0w/161479/produkt

Ale to vis, ty prechozi dva jsou jistota opravdu overenych vyrobcu SuperFlower a Seasonic. CWT, ktery by mel byt vyrobcem toho Chiefteca, si myslim, ze musel nekde setrit, aby to mohlo byt levnejsi.

Ahoj,

Pozor na tyhle procesory. Jsou slabsi nez predchozi a pokud koupis moc tezkej chladic lamou se u nich ruzky. CPU je pak na vyhozeni.

Urcite toho bude dost na netu tusim ze vaha nesmi prekrocit asi 500g. Jinak ja skladal taky sestavu s timto cpu a pouzil se na to uzavrenej vodnik od coolermasteru. Zatim vse bez problemu a teplota ok.

E: tady neco

https://www.czc.cz/intel-core-i7-6700k/176320/prod ukt/4lvrg3lmsaibaav2ldj3sg0k28/diskuse

Moc děkuji za tuto informaci, měl jsem v plánu brát chladič který vážil skoro kilo, děkuji :)

Co jsem koukal na uzavřené vodniky, tak. jsou celkem drazí oproti vzduchu s tím, že občas nabízí i menší chladící výkon.

Kdybych mohl poprosit nějakého "experta" našel jsem https://www.tsbohemia.cz/corsair-hydro-series-h55- komplet-vodniho-chlazeni-cpu_d164963.html
Za celkem slušnou cenu, tak by mě zajímalo, jestli se vyplatí :)

To není o váze ale o přítlaku a ohejbal se zatím jenom u Scythe,kterej už dodává jiný podložky,takže suma sumárum se může dojebat s jakýmkoliv v četně vodníka.....Nedoporučujou Pc přenášet pokud je jinej chladič než BOX což asi jde těžko pokud někdo objednává sestavenej komplet,CPU jak z hajzlpapíru(u vodníka když se ti dos můžeš kupovat novej Pc už jsem zničenej viděl a i tady to někdo nedávno řešil,sice asi náhoda ale...)

Nestraš lidi.
Kolik lidí znáš co s tím mělo problém nebo kolik "ohnutých" procesorů jsi viděl?

To co bylo kdysi uvedeno/vyfoceno je podle mě jasná ukázka mizerné montáže přes hranu procesoru.
Pokud bude montáž/dotahování u čtyř bodového uchycení probíhat správně a to postupně do kříže, tak se procesor jen těžko poškodí.
Navíc, tisíce lidí už Skylake používají a žádná katastrofa se na netu neobjevuje/nekoná.

Výborně, takže s SilentiumPC Grandis XE1236, nemusím mít strach ze bych si procesor nějakým způsobem poškodil, protože chladič má přes 1 kilo, instalaci bude provádět kvalifikovaný člověk, který sestavy staví, tudíž práce by měla být odvedena v pořádku. :)
Každopádně moc děkuji, protože jsem předně potřeboval vědět co vzít :)

V pohode nestrasim. Jen vim ze jsem se o to zajimal protoze to bylo hned ze zacátku co prisel ten cpu. Tak jsem si na to tady vzpomel.

Nevidel jsem nikoho kdo by to nejak zesral a zlomil. Ale dobry o tom vedrt. Jinak ten vodnik nebyl muj vyber. Mel ho ze starsiho pc a chtel to pouzit.

Skylake používají a žádná katastrofa se na netu neobjevuje/nekoná.

Tak to bych zase netvrdil tady už se to taky už řešilo to zničení CPU po nějaký době to prostě povolilo,zajímavé že u Haswelu byl asi každej expert na montáž protože ho nikdo tímto způsobem neodrovnal,kdežto u Skylake je to pak trouba co to neumí.To neobjevuje/nekoná bych taky netvrdil nejsou žádný statistiky a tady už se to vylouplo po krátký době,zase se tak dlouho neprodává.Že je ten CPU odrbanej je fakt a je jedno že to povolilo zatím jenom u Scythe,hlavně že si žiďáci něco usislili na matroši.