Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux, hry, data, sluchátka atd

Dobrý den, mám ntb s linux mint, když zapojim sluchátka, pustím třeba YouTube, tak to jde v pohodě, když zapnu jakoukoliv hru, tak to najednou přepne do reproduktoru , a sluchátka ignoruje. A ještě mi nejde nastavit čeština v csgo , normálně ve steamu nastavim češtinu na cs go , zapnu hru a je v angličtině a ještě se mi nejde dostat do místních souboru hry , abych mohl tad config k cfg souborům , jak se tam mám dostat? Co mám dělat? A ještě se chci zeptat jestli je nějaký program jako ccleaner na linux? A jestli se vůbec vyplatí něco takového instalovat? Předem děkuji.......

S tema sluchatkama teda nevim, nikdy se mi nic podobneho nestalo, ale linux vedu jen na desktopu, ne na notebooku. Nemas nahodou notas od Asusu, ty moc kompatibilni s linuxem nebejvaj.

Jako Ccleaner pro linux existuje pro distribuci Ubuntu a vsechny navazne, teda i pro Mint a narozdil od toho windowsovskeho tenhle ma skutecny smysl:

Ubuntu Tweak

Na cisteni je zalozka uklid, muzes vycistit vsechno co tam je, zalezi na tobe, ja si treba nechavam jedno starsi jadro, kdyby s novym byl nejaky problem.