Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika vytvára glitche/lagy

Zdravím, predvčerom som dostaval novú zostavu, všetko som nainštaloval, spustil, a počítač fungoval ako má. Problém nastal až keď som včera zapojil grafiku (evga gtx 1070sc) počítač začal z neznámeho dôvodu lagovať/glitchovať* vrátane zvuku v rôznych intervaloch v rôzny čas bez ohľadu na to či som bol na ploche, hre alebo inde.. CPU a GPU load rôzne skákal medzi 0-100%.. samotná karta ale vyzerá že funguje dobre, hry mi spustí a idú v poriadku až na tieto náhodné lagoglitche ktoré samozrejme robia hru a každú inú aktivitu nepoužiteľnú.. Nainštaloval som všetky drivre ktoré som vedel, všetko som updatol ale stále nič.. všetky komponenty sú nové ako aj nový win takže predpokladám že virus to nieje. Momentálne som kartu vybral a PC fungujem zas normálne..

pridávam obrázok ako príklad.. vysoké červené špice sú lagy o ktorých píšem.. Process Explorer väčšinou ukazuje že tie vysoké hodnoty spôsobuje program ktorý som momentálne používal(v tomto prípade chrome so spustním 4k videom), system(4) alebo WmiApSrv

problem.png

Skúsil som všetko čo som vedel no problém som nevyriešil.. v PC sa ale veľmi nevyznám a tak som možno niečo prehliadol, vopred vďaka za každú radu.

build:
asus z170a
i7 6700k
evga gtx 1070sc
corsair ddr4 2400 2x8gb
samsung 850evo 500gb
nzxt kraken x41
evga supernova 750W
nzxt s340 case
windows 8.1

Jaky mas OVLADAC pro Grafickou kartu ? /*Jeho oznaceni je <368.81> ?

• To vypada na problém, kde ovladac, neumi spravne GK dat do IDLE, v minulosti, kuprikladu u CPUs nad QUAD x 4C/H, Windows nevedel co me delat delat s neaktivnimy 'Noyau'.
• Osobne bych zacal nahledem a restartem v BIOSU.
*Restartem mam namysli OBNOVENI nastaveni, coz BIOS nastavi na vychozi hodnoty.

• Kdyz jsme u tho BIOSu, podivej se jakou mas verzi a jaka je dostupna u vyrobce zakladni desky. (Neni podminkou, ale muze jit i o spatnou komunikaci, napajeni PCIexpress).
*Oznaceni posledni dostupné BIOS : BIOS 1801
ZDA-li budes provadet UPdate BIOSu, provadej ho pomoci USB klice :
1) Rozbal stahlou slozku .zip
2) Extrahovany soubor .cap presun na USB Klic
3) Vypni PC, ujisti se, ze je USB klic v portu USB 2.0
4) Zapni PC, spust BIOS podrzeni klavesi DEL. V biosu NAJDES V HLAVNIM MENU POLOZKU update bios.

Stahni si GPU-Z, kdyz je GK v IDLE jakou hodnotu ukazuje BUS Interface : PCIE-? 1/2/3 ? : gpuz

• Po tomto kroku a overeni ovladacu pro CHIPSET zakladni desky (jak ti to napsat, dejme tomu, ze zakladni deska ma dva n/s Chipsety a prez jeden znich jde i GK), proto spravne nainstalovany ovladac je velmi dulezity. Poslednim bodem GRAFICKA KARTA, jeji ovladac odinstaluj a nainstaluj ho znova:
1) Spravce zarizeni
2) NVIDIA : Dezaktivovat => Odinstalovat.
3) Nasledovne RESTAR PC a nova instalace ovladacu NVIDIA.

Pouzit muzes i predeslé OVLADACE : 368.69 + 368.39 , zda-li projevuji stejné anomalie.

TiP ~Ovladace na tvoji zakladni desku najdes zde : https://www.asus.com/Motherboards/Z170-A/HelpDesk_ Download/

:: Ono je sice smutné, ale je mozné, ze tvuj problém muze vyresit az prechod z 8.1 na Windows 10. /ktery je jeste tusim zdarma, ale snad se tva situace nedostane az tak daleko..

Tak nakoniec som usúdil že je vadný kus grafiky.. bavil som sa stým pol dňa, urobil som všetko čo si mi poradil no nič nepomohlo.. nakoniec som tu hodil win10 ale problém bol stále rovnaký.. nemal som možnosť vyskúšať grafiku na inom stroji no vyskúšal som inú grafiku na mojom a všetko šlo ako malo... v pondelok teda nesiem grafiku na reklamáciu.. každopádne vďaka za radu.

Skus update biosu ak nejaky je pre tu dosku, a defaults do biosu a save&exit.
Ovladacde si instalil vsetky potrebne aj chipset a take veci z webu vyrobcu dosky?
tie win su updatovane kompletne? ak ne tak updatuj a restart a update dokolecka az kym ziadne updaty nenajde.