Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rýchlosť stahovania

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ohladom internetového merača ako napr. Speedmeter atd.. Až si dám zmerať rýchlosť netu, ukazuje mi tam download 2,6 Mbit/s a keď dám niečo stahovať z internetu tak moja rýchlosť stahovania je okolo 1 Mbit/s ako to? :-)

Některé měřiče mají možnost,že si zadáš z kterého místa chceš testovat. Jsou to jen orientační čísla,poněvadž ne všechny servery mají stejné rychlosti (dle umístění). Přesnější je třeba nějaký free server se softwarem (tř.Stahuj) si testni nějaký větší soubor stáhnout a uvidíš rychlost.

Záleží na tom, kde ten server z ktorého sťahuješ sa nachádza (Česko, Európa, Ázia, Amerika, Austrália, Čína ...). Nameraná rýchlosť 2,6 Mbit/s ti platí jedine pre región kde bývaš. Čím ďalej bude serverové úložisko, tým bude rýchlosť downloadu nižšia. Mnohé servery ešte aj obmedzujú max. rýchlosť downloadu.