Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa

Ahojte,
u nás vo firme máme sieť od SANETU a prišiel nám od nich mail, že niekto z našej verejnej IP adresy stiahol nelegálny obsah. Vraj to máme prešetriť inak bude zle.
Ako zistím, ktorý pracovník sťahoval ten film a z ktorej našej vnútornej IP adresy?
Zistím to na routri? Alebo ako by som sa k tomu dopátral?
Ďakujem

loading...

• A to vam k tomu neposlali nakou prilohu, s informacemi o jakou ilegalni stranku /jeji IP Adresu, Datum, Hodina slo ?
Jen takovej EMAIL ?? Byt vamy, vyzadam si podrobnejsi informace, tak jako upresneni vyrazu "nelegálny obsah".

• Jakou mate LOKALNI sit ? Server, ruter ? Mate ADMINA site ?
Jestli byl k MAILU prilozen KONTAK, zkontaktoval bych jejich support/podporu a overil, zda-li nejde jen o "podvodny" mail, ktery se na male firmy posila docela casto..
Prot bych oznacil i overeni pravdivosti a puvod uvedeného prijatého MAILU.

V drivejsi dobe, si takle tzv HACKERI (zda-li se da rict legalni cestou) vydelavali, napadli (nebo spis jen takovy security test) firemni site, oznacili diry v zabezpeceni a nabidili podniku lespi ochranu :-)
Takové ty malé firemni site se hodne napadaji pres MAIL (hodne se pouzivali treba kalendare), ktery je otevren v cilové LOKALNI siti.

... Policie ČR řesila nelegální obsah, který byl umístěn na největším sdílecím serveru v ČR, Jednalo se bezpochyby o nelegální obsah – dětskou pornografii a zoofilii (pohlavní styk se zvířaty)...

Jeden příklad. Jinak si další vygoogli,co je a není legální umisťovat a stahovat na firemní servery.

že niekto z našej verejnej IP adresy stiahol nelegálny obsah

Znepokojivé na tom všem je to, že někdo kontroluje, co stahujete. Pokud to teda není hoax.
Taky mi není jasné, proč by to měl řešit SANET. SANET je v nějakém vztahu k tomu údajnému filmu?

Jo,to jo. Já jsem čerpal z informace,co byla na titulu,že někdo stáhl nelegální soubor. Že to byl film uvedl až tazatel. Ale je to jedno. Já být správcem sítě u tazatele,tak bych to asi řešil.I legální filmy z Ulož to. V dobrých firmách takové počiny bývají hodnoceny jako hrubé porušení pracovní kázně.