Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD vymontované z NAS Synology - jak je přečíst v PC?

V NAS Synology DS215j jsem měl dva HDD nakonfigurované jako 2 samostatné svazky (bez RAID). Disky jsem z NASu vyndal a dal do něj větší. Jak vymontované HDD teď přečtu v PC s Win10? Připojil jsem je pomocí adraptéru k USB a nainstaloval jsem si driver ext2fsd. V ext2fsd jsem disku připojenému do USB přiřadil písmenko, ale na data se stejně nedostanu. Zkusil jsem i LiveCD s Ubuntu Gnome, ale ten zase USB vůbec nevidí.
Poradíte prosím někdo?

Pánové zatím díky. Až se k tomu dostanu a budu mít zprovozněný NAS s novými HDD, tak zkusím staré vymontované HDD připojit pomocí USB adaptéru přímo k USB na NASu. Jako laik bych očekával, že to musí jít, ale poté co jsem tak četl už tomu moc nevěřím.

ty jsi dost dobrý střelec, nezálohovat data...

Jinak, máš 2 svazky, takže vezmeš 1 nový disk a strčíš jej do PC (USB) a vykopíruješ data z jednoho svazku. Následně můžeš vyjmout disk z něhož jsi už data vykopíroval z NASu a místo něj dát disk nový. Na ten následně můžeš nakopírovat data z druhého nového disku z PC, který se ti tím uvolní. Poté vezmeš starý vyjmutý disk z NASu a použiješ jej pro zkopírování dat z druhého starého disku v NASu, abys následně vyměnil i tento za nový a znovu zkopíroval data z PC.