Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zjistím IP adresu připojeného zařízení?

Zdravím,

snažím se dát do provozu Vbox TV a pro desktop se doporučuje rozšíření ve firefoxu, to po mě ale chce ip adresu připojeného Vboxu který mám připojený síťovým kabelem k notebooku. Nevím jak zjistím jeho IP adresu.

podarí mi někdo prosim?

děkuji

Se podivej do ruteru (Jeho adresu a prístupové idajne jsou v hodne prípadech ze spodnícstrany).
*Nenajdes-li nic, podivej se do na tvou Vychozí bránu co je cesta "adresa tvého Ruteru". /Typu 192.168.1.254

V nem najdes :

Jméno_PC : IP 192.168.1.xx - MAC xxx-xxx-xxx
Jméno_Ntb : IP 192.168.1.xx - MAC xxx-xxx-xxx
Jméno_TV : IP 192.168.1.xx - MAC xxx-xxx-xxx

Nevím ceho chces presne IP.

Koukal jsem na ty stránky a podle dostupného manuálu to vypadá, že zařízení je v defaultu nastaveno na DHCP. Tedy je to určeno pro připojení k routeru (který mu IP přidělí), nikoli přímo k PC.

Podle mě to teda musíš nejdřív připojit k routeru a pak si tam můžeš z počítače nastavit nějakou IP napevno. Pokud nemáš router po ruce, tak si můžeš zkusit stáhnout nějaký free DHCP server soft a když si to nastavíš, tak se pak bude tvůj pc chovat jako router.