Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta do sestavy

Zdravím,

poslední dobou mě zlobila grafická karta a neustále se vypínala.
Bohužel dneska klekla úplně a rád bych od vás radu jakou grafickou kartu bych měl koupit do této sestavy (popř. i nový zdroj).
https://www.czc.cz/assassin-s-creed-4-intel-i5-446 0-8gb-1tb-gtx760-dvd-w8-hra-assassin-s-4/143391/pr odukt
Zákl. desku mám tuto https://www.czc.cz/asrock-b85m-pro4-intel-b85/1310 67/produkt
Rozpočet 10 000,- i se zdrojem

poslape v pohode, pokud zdroj neni vylozene vadny, spotreba je velmi nizka oproti nenazranym radeonum

cerveneho fanboye ignoruj

i verejne dostupne leaky naznacuji dobrou dostupnost a dlouhodobou pripravu launche (custom modely byly odhaleny pred RX 480). nvidia verejne rekla, ze FE bude v tomto pripade limitovana edice dostupna jen pres jejich eshop.

Volil bych nereferencni Radeon RX480 pravdepodobne od MSI, jakmile bude k sehnani.

Vyhoda oproti drazsi NVidii GTX1060 bude v budoucich DirectX12/Vulkan hrach, kde se Radeon blizi k GTX1070, v dnesnich DirectX11 hrach ma ale vykon cca. stejny nebo i o neco horsi nez GTX1060. Zalezi na tom, jestli jsi spis fanousek NVidie nebo chces lepsi grafiku. :-)

vyhody nVidie
- realna dostupnost verzi s pouzitelnym chladicem uz 19. 7., u Radeonu kdo vi...
- DX11 vykon se ocekava o dost vyssi + mensi overhead - jeho CPU neni uplna spicka, tj. nVidia bude vest jeste vic nez ve vetsine recenzich, kde se meri na i7-6700k @ 4.5 GHz
- nizsi spotreba, lepsi provozni vlastnosti, pravdepodobne slusny OC potencial
- lepsi SW podpora alespon v nejblizsich mesicich - RX 480 zatim nema ani oficialni WHQL driver a dlouho chybel funkcni Win8.1 ovladac, Pascal uz je par mesicu na trhu - nejspis vice odladene

vyhody AMD
- HW podpora DX12 se zda lepsi, ale i ve hrach, kde by RX 480 mela vest nejvic, to vypada, ze GTX 1060 bude velmi blizko podle uniklych benchmarku (AotS napriklad, heavy async a AMD sponsorovana hra)
- arch. podobne nebo stejne chipy budou v konzolich, tzn. lepsi dlouhodobou podporu

cena bude srovnatelna (+- par stovek, coz kolem 8 tisicu uz je velmi maly rozdil), pokud bude radeon levnejsi, tak jen proto, ze je objektivne o neco horsi a pomalejsi v soucasnych hrach

mozna 4 GB RX 480 by mohla byt cenove zajimava, az bude dostupna, nicmene bych nebral - i soucasne hry (ROTTR, DOOM) maji rady na 1080p vic pameti a naroky budou jen vzrustat