Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i7 6700 bez turbo boostu?

Zdravím, předevčírem jsem si koupil i7 6700 + desku MSI B150M a až teď jsem si všiml, že procesor v maximální zátěži běží pouze na základní frekvenci. Upgradoval jsem BIOS, zkontroloval jsem povolení turbo boostu v něm, stáhl appku od intelu jestli tam něco nevyluštím, ale nemůžu na nic přijít. Přikládám screenshot z té intelácké aplikace, třeba tam najdete nějakou chybu :)

L8g6

Díky za případné rady

ano prosim, takto turbo boost funguje

pri zatezi vsech jader navyseni zadne nebo nepatrne

pri zatizeni jednoho jadra zpravidla maximalni deklarovana frekvence za predpokladu uchazejiciho chlazeni

(mel sis priplatit za k verzi a z170 mb a mohl bys jet na 4.5 GHz porad ;-))

Jaku mas pri tom teste teplotu CPU? Ono to neni jedno. Turboboost je o tom ze sa to zvysi len ked CPU usudi ze to je este mozne zvysit, na zaklade XY veci. A len ked CPU spotrebou dlhodobo nepresahuje TDP (ono frekvencia a spotreba su 2 rozne veci takze to zavisi aj od sposobu zataze, nielen od frekvencie! A aj napr. od teploty menicov na doske a podobne.)
A pozeraj si aktualnu frekvenciu, ne udaj "maximalni frekvence", to je maximalna nominalna vycitana z CPU, a ne maximalna aktualna.
A pozeraj to hned po zapnuti toho stress testu, na nejaky cas by to malo ist az na 3,7 pri zatazeni vsetkych jadier. Pri zatazeni jedeneho az po 4GHz.
A pouzivaj CPU-Z a tam si pozeraj aktualnu freq, ne debilny windows spravcu uloh, veci od MS su sracky a mozu ukazovat uplne hovadiny.