Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Emailový systém v MVC - spring

Zdar!

Aplikace posílá emaily přes GMAIL - například uživatel se přihlásí na svůj účet a přijde mu email že se přihlásil.

Jde o to, že pokud se to vykonává v kódu, tak on musí čekat než se email odešle - to samozřejmě je vidět že se mu chvilku točí kolečko.

Jak se takové věci řeší?

Napadlo mě založit přímo v apce vlákno, které by každých X sekund kontrolovalo frontu emailů a pokud by se ve frontě něco nacházelo tak by to odeslalo.

Místo aby uživatel čekal na odeslání emailu, by apka hodila email jen do fronty a druhé vlákno by se o to postaralo, co myslíte, je to dobrý? Nebo je lepší řešení?

Žádný mailserver nemám. Chci to jednoduše,.

Podle mých zkušeností smtp server v drtivé většině případů zprávu převezme a vrátí aplikaci true.
Samozřejmě pokud je správně port, jméno, heslo atd.
Zdali zpráva opravdu doputovala, se už aplikace nedozví.
Jenom chci poznamenat, že pokud zobrazíme uživateli hlášení o úspěšném odeslání (i já tak činívám), můžeme jej někdy naplňovat falešným optimismem :-D .

Na poslani emailu pouzijes executorService a metodu oznacis @Async. Vyrob si nejakej FixedThreadPool treba o deseti vlaknech jen pro to posilani emailu (zalezi to na tom kolik emailu budes chtit posilat najednou). Examplu jak to nastavit je na netu asi milion (googluj spring send email async).