Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závada na tiskárně - bílé pruhy

Prosím o radu.
Mám laserovou tiskárnu, vytištěno asi 500 stránek.
Začala mi teď ale dělat v tisku chybu - zanechává dva bílé pruhy v 1/3 a 2/3 stránky po celé délce. Bílé pruhy = v těchto místech netiskne. Je tam mezera cca 2-3 mm.

Udělal jsem vizualizaci jak taková stránka vypadá:

zavada.jpg

Je pravda že černý toner mám skoro prázdný, ale dělá to i při tisku v barvě, tam jsou tonery skoro plné.

Prosím o radu v čem je problém. Děkuji

v miesani farieb, pretoze aj farby maju urcity podiel ciernej a ked ma cierny toner problem, mozes to vidiet vsade.
tak ci tak ho vymenis, tak nemas co riesit. ked to bude robit problemy aj potom, moze to byt uz daco vaznejsie - valec, atd.
podla toho ako to ma tvoja tajna tlaciaren spravene a co to je zac.

nemusí byť poškodený,niekedy stačí,že sa naňho nalepí nečistota alebo zasušené zbytky zaschnutého farbiva,ale za normálnych okolností je to najčastejšie problém spojený s týmto valcom.......pokial je tam len špina,dá sa nejakou mäkkou látkou,štetcom alebo velmi opatrne vysavačom vyčistiť a tlačiareň bude slúžiť ďalej-keď sa odtiahne tá krycia lišta,ako je to na obrázku,valec je na volnobehu a dá sa pretáčať manuálne a vyčistiť po celej ploche od nalepenej špiny,pokial je ten valec mechanicky poškodený,treba ho dať vymeniť,výmena je stále rentabilnejšia ako nová tlačiareň....