Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlašovací obrazovka

Mám problem s prihlasovaci obrazovkou. Nikdy jsem tyto problémy nemela,az kdyz se mi nainstaloval Windows 10. Většinou se mi to hned vzpamatovalo, ale teď to vůbec nereaguje a zadat heslo vůbec nemůžu a nemůžu se do počítače dostat. Ani restartovat a vypnout nejde, jen na tvrdo. Když ho nechám úplně vybít, i přesto se tam nemohu dostat.

• Zacit spustenim v nouzovém rezimu. /*spusta doplnku je v tomto rezimu dezaktivivana, mezi nimy muze byt i ta, co zpusobuje moznou anomalii.
• Jed o prihlaseni k "LOKALNIMU" uctu, nebo na ucet "Microsoft" ?

Len blbé je, že ak win10 sám neponúkne možnosť naštartovať v núdzovom režime, tak sa k nemu v tomto stave nemá ako dostať. F8 pri štarte už nefunguje tak ako vo win7

• Ano, ti co chcou aby jim WIN10 nejel, tak jim nepujde nikdy, ostatnim staci pouzit klavesu pridrzet <SHIFT> + <F8> jak se rozsviti na klavesnici (tusim CapsLock), kdyz nenaskoci, tak zmackout driv, nebo pozdeji /i me se to podari malokdy napoprvé) nasledovne <F5> nebo <F6> dle potreby s pripojenim k siti, nebo bez..
• V nekterych pripadech, je zapotreby jit pres mensi nasteveni v BIOS

Mackat po zapnuti klavesu na recovery a skusit obnovu Windows na vyrobny stav a podobne. Predtym si odzalohuj data, ak nezalohujes, napr. nabootovanim nejakeho linuxu (napr. ubuntu) z USB sticku alebo CD.
Moze to byt ale aj HW zavadna alebo nejak zblbnuty EC, najprv by som urcite skusil vybrat nabijacku aj baterku na minutu. Ak sa neda vybrat baterka tak hladat dierku zospodu a zmacknut 3sekundy apod.

P.S. da sa napr. aj stiahnut si od MS instalacku povodnych Win co tam boli, nainstalovat ich nacisto a spravne ovladace z webu vyrobcu notebooku pre ten windows, a nesrat tam uz nikdy Windows10.
P.S.2. alebo po mackani tej klavesy pre recovery by mali nabehnut aj moznosti pre opravu, tam by pripadne mohlo byt aj vratit na povodny windows, alebo len obnovit system o par dni dozadu (preferuj toto, ptz posahany Win10 "vyrobny stav" je este viac nahovno. Ale skusat mozes cokolvek.)
P.S.3. ako prve skus vybrat len ten nudzovy rezim, ako sa uz pisalo v 1.odpovedi. Skusat aj mackat Shift-F8 po zapnuti.