Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypínanie pc

Dobrý deň, zo dňa na deň sa mi začal vypínať PC. Začalo to tak , že som bol asi tak hodinu na PC a rozhodol som sa, že si zahrám hru hral som ju tak 10 minút a zrazu mi obrazovka zhnedla... Bola proste svetlo hnedej farby a ešte bolo vidno také pásiky nadol. Nikdy predtým sa mi to nestalo. PC sa mi nevypol len som nič nemohol robiť dokonca som počul kamaráta s ktorým som počas hrania volal no hra bola zamrznutá. Neostávalo mi nič iné iba pc cez tlačítko reštartovať. PC sa mi zapol bolo všetko v pohode. Chcel som si naspäť zapnúť hru no už som ju nenaštartoval lebo sa zrazu objavil black screen a pc sa reštartoval. Pri ďalšom zapnutí som už radšej hru nešiel zapínať... Išiel som zapnúť Google chrome no nabehol mi blue screen, nie ten typický! PC sa mi nereštartoval stále bežal ako v prvom prípade. Skúsil som aj zapnúť PC a nič nerobiť... tak môže byť zapnutý cele hodiny a nič. PC som išiel aj vyfúkať lebo nebol asi pol roka čistený. Žiaden účinok to nemalo. PC som si poskladal a mám ho 2 roky. S výkonom som bol spokojný. Pridal som vám aj fotky toho "blue screenu". Za pomoc ďakujem :-)

PC ZOSTAVA:
Základná doska: MSI A78M-E45
Procesor: AMD Athlon X4 740
Grafická karta: MSI R7770-PMD1GD5
Pamäte RAM: 4xKingston 2GB DDR3 1333MHz CL9 Single Rank
Pevný disk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB s Advanced Format
Zdroj: Cooler Master Thermal Master 500 W

Ešte dodávam, že treza sa mi ten pc už vypína vždy. Zapnem ho... chvíľu ide nabehne "blue screen" teraz je trochu do siva a vypne sa PC. A ešte kebyže skúsim pc spustiť cez integrovanú grafickú kartu ktorá je na základovej doske. Nedá sa tak zistiť či je problém v tom zdroji(pokiaľ mi to tiež hodí ten blue screen a vypne sa). Nemám totiž doma iný zdroj.

Našiel som doma grafiku ktorá by mi pasovala do pc ktorý sa mi vypína. Môžem ju odskúšať, že ? Už ste to písali pred tým no teraz ste ma trochu doplietli. Chcem sa len uistiť. Vprípade že mi pc pôjde bez výpadku s tou inou grafickou je chyba v grafickej, že ?

Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Použite softvér AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwc leaner/. Všetko čo nájde odstráňte.

4. Vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org. Všetko čo ešte nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/s tarsi-verze.

Bod 3 a 4 vykonajte v núdzovom režime systému.

5. Vykonajte opravu systémových súborov: Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow
- ENTER

Mám doma 2 pc. Ten druhý je taký starší... Myslel som si že tam je grafika AGP. No ona je PCI Express. Konkrétne Asus Radeon HD 5450. Mala by mi ísť, že? A ktomu servisu majú písané, že diagnózu poruchy mi zrobia zadarmo... nemusím si PC nechať opraviť. Keby, že je vadná grafika tak ho ani nenechám opraviť lebo je ešte v záruke bohužial zdroj už nie.

Pokiaľ pôvodná bola PCI-e a i tá druhá je PCI-e - môžeš vyskúšať. Pravdepodobne však budeš musieť asi doinštalovať pre tú "skúšobnú" ovládač", prípadne nechať systém, nech dočasne priradí defaultný ovládač - aspoň zistíš stav, či sa chyba vyskytne pri pracujúcej druhej grafike.

Tak rovno skus reklamovat grafiku, ak je v zaruke este (to sa mi ale nezda ptz je dost stara, ale mozno este je).
HD 5450 zerie malo (19W) takze to zdroj moc nezatazi, ale skusit to kldune mozes, fungovat to bude. Ak bude padat aj ona tak to bude potom jasne ze problem je uplne inde. Ale skus reklamovat tu grafiku mozno sa nieco poriesi. Zdroj v inom PC je jaky presne? (znacka model)