Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nenačte se plocha

Zdravím, po zapnutí a přihlášení se do windowsu, se mi nenačte plocha. Jediné co vidím je kurzor myši. Zkoušel jsem jít do správce úloh a tam spustit novou úlohu s názvem "explorer" popř. "explorer.exe" a zobrazí se chybová hláška: "Program nelze spustit, protože v počítači chybí api-ms-win-core-heap-l2-1-0.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu."

Nějaké rady?

o aký OS sa jedná? (presná verze)

nepoužívaly ste nejaký čistič typu ccleaner nebo adwanced system care (jinak po mojom prezývané cchnuj a adwanced system rozdrbavac)?
pravdepodobne bude potreba reinstall OS? skusil bych ešte či ide nouzový režim tam skusiť príkaz

chkdsk

,... používate nejaký antivirus?

prípadne ak viete anglicky, môžete vyskúšať ešte toto:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/w indows_10-files/windows-10-error/f5e1f09a-9588-42b 9-b26e-aa2a482efe18?auth=1

Windows 8.1 PRO...Právě že ne, z ničeho nic se mi vypnula obrazovka a restartoval počítač, tak jsem se přihlásil jako to dělám obvykle a pak jen černá obrazovka a kurzor. Momentálně jsem to vyřešil tím, že jsem obnovil bod systému (na včerejšek 16.7.) a vše funguje....Stále tu ale setrvává problém, že při zapnutí nějaké náročnější hry se počítač restartuje bez jakékoliv chybové hlášky.