Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Overclocking CPU

Dobrý den, dnes jsem se pokoušel overclocknout moje cpu (fx 6350) na 4.5ghz na zakladní desce ( MSI 990FXA-GD65 )

Poté co jsem to přetaktoval jsem zkoušel, ale ve hrách mám strašné fps dropy nebo hra crasne celá... Je možné že jsem třeba dal malo V ?

Screeny

QXh6x

System crashne jen když dám ten přednastavený overclock mod v biosu.

• To vede vetsinou k nestabilite, tady ty pred-profily..
• Over, zda-li mas posledni verzi BIOSu

• U kazdé zmeny u V-CORE, spust pod Windows spust zatezovaci test.

Doporucil bych ti :
1) OCCT : www.ocbase.com
2) Prime95 : http://www.guru3d.com/files-details/prime95-downlo ad.html

• Jestli test dopadne bez chyb, uber trosku na V-CORE /dle dosavadni hodnoty pri padech ci modrych obrazovkach naopak na V-Core pridej.

[TiP] :
• K lepsi stabile NESAHEJ na napajeni nebo frekvenci RAM. /*Nech ji treba na 1333MHz, na herni vykon to nema absolutne zadny vliv. (1FPS nad 150 framovou hranici)
• Dalsi velmi dulezité, je spravne nastavit napajeci rezimy CSTATE /*C1E + C state, dezaktivovat TURBO