Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zlepšení signálu domácí wi-fi

Ahojky, vždycky jste mi tady pomohli (víceméně), tak se obracím s takovou kosmetickou žádostí o pomoc. Mám PC doma obýváku okálu. Venku před barákem si obas sednu s notebokem a tak se mi zachtělo sítě. Koupil jsem si teda wi-fi router, který mi tady někdo doporučil - D-link DI-524.
Problém je ten, že signál je tak trošku nízký, takže mi to občas hází chybu u serverů, kde je potřeba být přihlášen. Jnak internet valí i přenos dat mezi sdílenmi slokami obou počítačů.
Celá podstata je v tom, že jsem línej hledat na netu (i čas chybí), a tak prosím o radu, jak zesílit signál z antény, která byla součástí balení (třeba výměnou za výkonnější - a kde ji hledat), no anebo jestli jde místo antény hodit jakoby prodlužovací kablík, že bych na něj přidělal tu anténku a vystrčil ji z okna třeba (je to tak 1,5m).
Díky všem za rady - opravdu chci maximálně levnou variantu - rady typu: kup si kvalitnější router jsou zcestné.
Díky všem moc!!

Momentálně sedím na dvoře s notebookem, anténu AP (malej 2dB šulínek) mám cca 20m daleko na druhé straně domu, sedím pod železnou konstrukcí a jsem připojenej pomocí USB Yakumo WLAN 54 na prodlužovacím USB kabelu. V určitým místě mám signál "Nízký, rychlost 11Mb/s", stačí pohnout kablíkem o 10-15cm kterýmkoliv směrem a signál se změní na "Velmi špatný, rychlost 1Mb/s". Jo, rádiový vlny jsou někdy nevyzpytatelný :-)

Podivej se taky na nastavení routeru. Nechej zapnutý pouze jeden protokol, ne všechny 3.
ZKontroluj si, jestli kanál, který používáš je volný. Je možné, že doma ti to nevadí, ale venku už je to jinak. Použít můžeš např. Network Stumbler