Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat Windows XP?

Dobrý den, koupil jsem si Notebook! V te pordejne tam zkousel OS linux, pak je smazal ale nechal tam ještě nějake složky! A řikal to už zvládnete smazat. Přišel jsem domu, ale nemohu tak nějak přijít. Když zapnu NT tak se mi ukáže: Vstupni logo nějaké Mandriva
pak pod tím linux
pak linux-nonfb
pak failsafe

Když na některý kliknu tak mi chvíly nabíha a ukáže se: /dev/sda6:clean, 17/8235008 files, 1083188/65874500 bloks

Připouji lokální systémy souborů: (OK)
Kontroluji souborový systém na zařízení loopback (OK)
Připojuji lokální systémy souborů: (OK)
Zavádím klavesovou mapu: cz-lat2.uni Loading /usr/lib
Změna kategorie, původně: Software
Změna předmětu, původně: Operační sytém (karel)

No jo, on ti tam sice nainstalil linux a pak ho po sobě částečně smazal. On sice nabíhá, ale nemůže, protože není kompletní.
Asi se divíš, co s tím.
Musíš to smazat a to při instalaci operačního systému, na začátku instalace bývá obvykle možnost disk před instalací naformátovat.
Výběr operačního systému už nechám na tobě.

Aha, a co sis myslel, když tam zkoušeli Linux, že ti tam pak naběhnou Windows? To sis měl koupit notebook s Windowsama a byl by klid. Pravda, stál by tě sice o nějaký tři tácy víc, ale ušetřil by sis problémy s odinstalací Linuxu, instalací (téměř jistě zpirátěných) Woken...

Ak chces nainstalovat Windows XP tak najprv ten Windows XP musis mat (instalacne CD, dostat ho kupit napr. tam kde si kupil notebook).
Alebo si mal povedat v predajni nech tam necha ten linux (lebo ak nemas kupenu plnu verziu WinXP tak potom nechapem preco si kupoval notebook bez Windows XP, ak tam nechces mat linux).