Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení grafické karty...

Zdravím, ještě nikdy jsem nezapojoval grafickou kartu, tak bych se chtěl zeptat na pár detailů.

Za chvilku si jdu vyzvednout tuto grafickou kartua chci ji dát do sestavy s deskou MSI B150M MORTAR a se zdrojem Seasonic S12II-620 620W, ale je u ní napsáno jako napájeni 1x 6pin a PCIe. Tak PCIe je jasný, to jde z desky, ale ten 1x 6pin nevím který je. Sestavu jsem nechal skládat u czc a psal jsem jim, že grafickou kartu tam budu dávat později. No připáskovali mi tam ve skříni nějaký kabel, ale nejsem si jist, jestli je to opravdu on, a kterým koncem to zapojit -> zde jedna otázka na vás...
VIDEO ZDE.

Další otázkou je jak tu kartu sprovoznit, jako vypnout počítač, zapojit blablabla atd., ale pak:
1, monitor zapojit ještě do integrované grafiky, zapnout pc, nainstalovat ovladače, vypnout a přepojit na grafickou kartu?
2, zapojit monitor do grafické karty, normálně spustit, nainstalovat ovladače a jet dál..?

• Monitor zapojis do GRAFICKE KARTY
• BIOS , ktery se spousti jako prvni, skontroluje zdali je obsazen PCIe slot (tam kam zapojujes Grafickou kartu), kde jestli je, spusti se z uvedeného slotu.
• Ten kabel je 8PIN /2+6

• Opravdu nevim a jaké strane se bavis, JE TO JEDNO.
• Ono to jde zapojit jen jednim smerem, kdyz to pasovat nebude, tak to otocis, ono to do toho strcis, jen kdyz to pasuje coz znamena, ze to nemuzes zapojit spatne, jinak to tam nestrcis.
*Zapojis jen ten 6PIN /ten 2PIN jen pri zapojovani ohni nekam stranou..

2 strana, zkratka, ty koliky co jsou prvni na ceste. (v pripade ze jsou 6PIN, zda-li na ne bude zapojena jen Graficka karta a mas jen 6PIN na konci, nevadi.)
• Jejich tam vice, protoze nekteré grafické karty potrebuji vic jak 6PIN, nebo pro pripad zapojeni <SLI>, kde mas 2 grafické karty 2x6PIN etc.
* V tvém pripade, ty zapojis prvni 6PIN co ti padne do ruky smerem od zdroje.