Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postavení levného PC

Dobrý den,
rodiče chtějí nový počítač, ale nechtějí do toho dávat moc peněz. Používají ho pouze na internet (youtube, facebook a jiné stránky), občas Word a k tisku dokumentů.
Do počítače by chtěli dát maximálně +-7 000 Kč. Proto se chci zeptat, zda má cenu skládat takto levný počítač sám a nebo koupit rovnou sestavený.
případně pokud byste mi něco doporučili a nebo poslali košík na czc s komponenty, ze kterých byste to sestavili.
Děkuji za odpověďi

Používají ho pouze na internet (youtube, facebook a jiné stránky), občas Word a k tisku dokumentů.

na to psotačí aj slabšie IGP, aj 4GB RAM, a obyčajný HDD,... youtube je snad najnáročnejšie čo tazatel chce a to ja v pohode spustím aj na PC s pentiom, 2GB RAM a Intel HD 5500

Používají ho pouze na internet (youtube, facebook a jiné stránky), občas Word a k tisku dokumentů.

na to psotačí aj slabšie IGP, aj 4GB RAM, a obyčajný HDD,... youtube je snad najnáročnejšie čo tazatel chce a to jde v pohode aj na PC s pentiom, 2GB RAM a Intel HD 5500

levný je irelevantný pojem, jinak tazatel má rozpočet 7 tisíc, tzv. hodne šetrí a když mu tam nacpeš SSD ktoré o tisícku dražší to už je jaksi dosť.... jinak súhlasím že SSD už je vhodné cpať aj do kancl sestáv ale možno tak kolem 10K jinak bych bral asi levnejší V300, do kancl je vhodnej, když už šetrí prachy...