Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilita internetu

Pekný deň,

prosím vás o pomoc s jedným problémom, s ktorým sa potýkam už asi 3 dni - Nestabilný internet.
Začal som to pociťovať najmä pri hraní (CS:GO) kde ping dosahoval od 35 po 350ms, kde stále dovtedy som mal stabilný ping okolo 35ms, no neskôr klesla aj rýchlosť pripojenia z 20Mbit/s na 1,5Mbit/s. Volal som ISP, vraj chyba nie je u nich, príde technik. Technik došiel, zistil, že chyba je v routri, vymenil som router za nový (TP-Link WR841N) odrazu rýchlosť zasa 20Mbit/s, občas klesla na 15-13, ping 30ms.
Lenže, prešla ani nie pol hodina, a znova podobný problém, ping si chodí od 22 po 300ms, rychlosť raz 20Mbit/s, raz 2-4Mbit/s. Skúsil som obísť route a zapojiť kabel priamo do PC, stale ta nestabilita, prečistil som PC pomocou Malwarebytes, Super AntiSpyware, ESET, aktualizoval ovladače sieťovky (Killer Gigabit E2200), skúsil som vymeniť kábel od PoE adaptera do PC, žiadna zmena, následne som skúsil ten kábel LAN od PoE adaptera zapojiť do notebooku, žiadna zmena, stále si tie rychlosti a ping skáču ako chcú, skúsil som v núdzovom režime speedtest, žiadna zmena.. skúsil som vypnúť firewall, nepomohlo.

Možné príčiny? - nedávno som blízko káblu od AP k PoE ťahal koaxial z paraboly na Sat TV, nemôže mi to nejako ovplvyňovať internet?
- nedávna búrka a blesk do susedovho komína - nemôže byť porucha AP? (Ubiquiti NanoStation M5)

Už si neviem rady, pridávam aj screen z pingu a tracertr a rychlosť (speedtest je robený asi 3 minúty po sebe.) pn8j9sR
Ďakujem za každý postreh.

Za AP, smerom k tebe :) to je odvodené od toho, že si pichol kábel z AP priamo do pc, a šlo to nestabilne..
Skús sa prihlásiť na to AP, a pozisťovať čo sa dá, nejaké parametre spojenia, pakety, chybovost.. býva možnosť robiť nejaké testy priamo z toho web rozhrania, aspoň ten ping tam pusti