Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC do 12 tis

Dobré odpoledne opět.
Potřebuji pomoct, jelikož se skládání PC nemám vůbec žádné zkušenosti, tak bych se rád obrátil na Vás, potřeboval bych sestavit PC do 12tis, s procesorem INTEL.
Chci abych na tom rozjel nové hry alespoň na střední rozlišení.

Když nějak dokážeš zjistit typ základní desky, tak se bude dát poradit nějaký lepší procesor. Nicméně to předpokládá buď nahlédnutí do faktury za PC (je-li to tam uvedeno), nebo instalaci a spuštění nějakého diagnostického prográmku (třeba SIW), a z něj vyčíst a napsat sem, eventuálně vložit screenshot…
Nebo alespoň přesné označení toho počítače, aby se to dalo dohledat :-/

Cukroušku, můžu vědět, proč se do mě navážíš, když se snažím poradit? A dokonce myslím, že i celkem navádím k tomu, co má udělat, aby se mu dalo poradit co nejlíp. Nejsem od přírody agresivní typ, ale umím se bránit. Naštěstí mi to v tomhle případě usnadňuješ natolik, že se vůbec nemusím namáhat ;-).
A když už kolegovi výše radíš, tak mu poraď (vzhledem k tomu, že se neorientuje v problematice) procesor i s deskou, a nediv se, že chce nacpat intel do amd desky - prostě má znalosti z jiných oborů…

Sorry za OT.

Pokud chceš za levno tak vyměň prkno a CPU jak jsem psal + RAM použiješ co máš ovšem pak musíš vzít Haswel....(ohledně nový GPU nepíšeš zdroj co v tom máš a to tipuju nějakou slabotu pokud si to kupoval s integrovanou IGP)

Ps:ono by bylo lepší to postavit znova jenže to chce prachy,je hovadina prodávat motitor a periferie a pak kupovat znova navíc když nemáš finance, ovšem za samotnou bednu zase moc nedostaneš...

Obrázek super, ale bohužel z něj nevyčtu přesné označení. Chtělo by to alespoň sériové číslo, takhle si fakt netroufnu radit nový procesor (teoreticky by tam mohlo jít něco s paticí FM2+, ale bez přesnějšího označení není záruka, že si to spolu bude rozumět).

Ale on asi nemá špatný základ, akorát je to "hotovka", tak čert ví, co do toho nacpali za prkno. Kdyby to podporovalo i FM2+, tak mu stačí nový procesor, a má klid.
Já jedu na Athlon 64 X2 5600+ (2900MHz) na desce Gigabyte GA-MA69G-S3H, grafika AMD Radeon HD 6670 (1024 MB) a o vylepšení (komplet nový komp) teprve začínám přemýšlet (a to jedu na XP bez reinstalu 8 let).

Vidím, že ti fakt "poradili". 12 000 je na herní PC fakt málo - pokud to má být včetně Window, tak je to vyloženě utopie - cokoliv pod i3-6100 + GTX 950 je velký kompromis a nedobře utracené peníze - to už je pak lepší herní konzole. Mluvím ze zkušenosti - kdo si nenechal rozmluvit takovou investici a zbastlil pc s nějakým Pentiem nebo levným AMD procesorem a třeba GTX 750, tak akorát brečí, že na tom nejde pořádně nebo spíš vůbec hrát. Včetně Windows se dá sestavit něco smysluplného v poměru cena/kvalita/výkon za cca 17000.

Jo, jenže kdybys to sledoval celý, tak víš, že peněz moc nemá (proto ten limit). Jednodušší by bylo, kdyby ještě nějakou dobu vydržel, a našetřil víc (minimálně 25, ať pak poskládá něco, co chvíli vydrží). Spíš to vypadá, že má "kamaráda", který mu "radí" :-(.

Vy ten zázrak opravdu tady chcete střelit za 18 klacků?! Dosud nejste ani schopen a nejspíše ani ochoten napsat, co za zdroj jste do toho strčil.
Odpověď je "NE!", na Intelu, ani AMD zapařovací sestavu vysněných parametrů nelze složit. A to ani když se redmondská distribuce bude warezit.
Desky mají typové značení na PCB, zdroje mají jako jiné elektrické stroje štítky, dokonce i CPU mají popisky...
Kdybyste byl ochoten změřit skříň a vyfotografovat, ale to nejste ochoten...
Poznámka: Posledně jste snad návrh sestavy od M-Pola dostal?