Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převedení free verze win 10 na nové PC...

Zdravím, za pár dnů pomalu končí majkrosoftí nabídka na free win10 a já uvažuji o tom, že na něj přejdu, ovšem zarazila mě jedna věc, o které se sice docela mluví, ale nikde jsem nenašel uspokojivou odpověď. Aktuálně používám krabicovou přenosnou verzi win 7 a rád bych věděl, jestli po upgradu na win 10 bude free verze win10 taky přenosná mezi počítači. Asi tak za měsíc budu mít komplet nový PC a rád bych tam hodil své win 7 a upgradoval je na win 10, ovšem nabídka končí už 29. 7., takže budu muset provést upgrade na svém současném PC.
Prostě a jednoduše mě zajímá, jestli se retail verze win 7 upgraduje na retail verzi win 10 nebo jestli bude win 10 vázanej jen na jedno PC.
Díky za případnou odpověď.

Nebude prenosná. Ak sa upgraduje (hoci aj krabicovka Win7) na Win10 - tento bude viazaný sa SW - teda už nie retail - OEM to bude. Takže nebude sa dať po aktivácii preniesť na druhý.
A pokiaľ by si inštaloval Win7 na nový PC - upgrade po 29.7. je už platené. Takže by si si musel kúpiť tak či tak Win10.