Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet

Dobrý den,

Asi blbá otázka, ale zajímalo by mě jak je možné že mám internet 15/6

a při stahování mám realně 1.1mb/s max.

Určitě to není počítačem a připojen jsem přes kabel... speedtest tak vždy ukáže 15/6 zhruba..

Protoze máš chaos v jednotkách.
mb je mili bit = tisícina bitu. Ty jsi chtěl použít Mb - mega bit - milion bitů.
Ale tvůj stahovací program ukazuje rychlost MB (mega bajtech) ne v Mb (mega bitech). 1B = 8b, to znamená 8x víc, takže tvých 1,1MB = 8,8 Mb.

Navíc rychlost omezuje server, ze kterého stahuješ.