Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

Dobrý den, rád bych se zeptal, co si myslíte o této PC sestavě. Je to moje první sestava, pročetl jsem několik článku a zkusil jsem to. Pokud je to příliš hrozné tak, prosím, napište co byste udělali jinak. Pokud je to ještě horší tak, bych byl rad kdybyste navrhli nějakou lepší PC sestavu.

(vím, že je bez OS)

https://www.czc.cz/bd6e3voljij74b1rgaui1fustg/sezn am

Děkuji za odpověď!

To je vcelku dobrá sestava, až na SSD a zdroj. U SSD bohužel výrobce potichu vyměnil vnitřnosti za shit - vzal bych raději Transcend s MLC paměťmi a slušný zdroj s 5 letou zárukou. Klidně bych ušetřil na desce - neříkám, že Asuska není dobrá, ale připlácí se za značku - ELF je výborná deska s dobrou zvukovkou: kody
chytrak sice nemá vychování, ale s tou GPU má tak trochu pravdu. V současné situaci je poměrně škoda kupovat GPU z odcházející generace. Pokud nechceš připlácet za GTX 1060 počkal bych na 1050, která má vyjít ve 3 kvartálu 2016 a může mít výkon blízko GTX 970. Pokud spěcháš na PC - třeba kvůli práci, raději bych jel pár týdnů na integrované grafice, než dal skoro 6 litrů za "starou" GTX 960 - ale záleží samozřejmě na tobě.

Předpokládám, že PC má být na hry? Sorry, ale ptám se ze zkušenosti jen pro jistotu. Jak píšu - pokud je příplatek za novou GTX 1060 moc, počkal bych na GTX 1050, která má přijít zanedlouho, neměla by stát víc než 6000 a výkon by měl být k úrovni současné GTX 970, což je oproti GTX 960 poměrně brutální nárůst výkonu. Tzn. buď odložit nákup PC, nebo PC koupit bez dedikované grafické karty, a zatím využívat grafický čip integrovaný v procesoru - nedá se na něm hrát, ale na všechno ostatní bude PC normálně využitelné. Navíc nová GPU bude mít lepší podporu ovladačů a nových her - za počkání to dle mého stojí.

Ano, především na hry. Nespěchám takže si nejspíš počkám na tu novou GTX 1050.
Jen poslední dotazy: vejde se vše do skříně, kterou jsem vybral? A je všechno se vším kompatibilní? Je nutné zakoupit ještě něco kromě OS, monitoru?

Jinak moc děkuji za rady.

Ajaj - další kdo používá křišťálovou kouli a netuší, v čem spočívá podpora DX12 a že zatím žádný lepší výkon pod DX12 v těch několika hrách zprasených - nikoliv zatím optimalizovaných - násilnou implementací DX12 neexistuje a že bude záležet na konkrétních ovladačích a na výkonu GPU jádra, jako ostatně vždy - stejně jako u DX11 a předchozích DX. DirectX 12 je certifikace, kterou hardware buď splňuje, nebo pod touto API nefunguje vůbec. Mimochodem: Nvidia Maxwell druhé generace a Pascal podporují DirectX 12.1, zatímco AMD jen DirectX 12.0 a také nižší tzv. "feature level" 11.0 (kdyby na tom nějak zvlášť záleželo, že). Chápu - informační tlak ze strany přisluhovačů Stacha a DDW je silný - to ale neznamená, že to nejsou účelové dezinformace pro jejich kšefty, či kompulzivní obsesi, nebo co to vlastně mají. Už jsem unavený z předpovědí, jak AMD vydrží déle díky větší paměti, širší sběrnici, budoucí podpoře Vulkan (který dnes samozřejmě podporuje i NV Pascal) apod. - výkonnostně obvykle zastaraly a zastarají naprosto ve stejnou dobu jako konkurence a jediné, co každý po mnoha letech o AMD GPU zjistí, je skutečnost, že jsou v obecnosti poruchovější (i podle nezávislých statistik) než konkurence díky horšímu zpracování a celkovému řešení - zejména napájení a že jejich podpora je v průměru někdy špatná a jindy horší. Vydání očekávané RX 480 je pak vyloženě fail a hůře zpracovaná karta tu dlouho nebyla. RX 470 na tom doufejme bude lépe, ale moc důvodů k optimizmu není - rozhodně bych počkal na obě karty a s koupí RX 470 bych se tedy neunáhloval.

Poznámka: někdo je červenej, ale ty jsi ultra zelenej.
Můžeš mi ukázat nějaké ty nezávislé statistiky/testy, na která stále ve všem a na vše odvoláváš?
(jediné pravdivé a kompletní statistiky mají výrobci těch všech "krámů", ale ty se jaksi nezveřejňují, je snad jasné proč si drží tajemství)

Božínku tajemství? A taková jednoduchá věc, jakože prodejci a uživatelé jakýchkoli "krámů" mají údaje o poruchovosti z první ruky a výrobce je těžko zatají, když dá svoje produkty volně na trh, tě nenapadne? Stačí použít strýčka googla a zadat amd nvidia failure rate. V čem jsem prosím tebe ultra zelenej - tím, že uvádím všeobecně známá fakta? Mě je u pr.ele jakou značku který bazmek má. AMD i NVIDA jsou stejní korporátní šmejdi s cílem oje.at zákazníka a prodat mu co největší šmejd za co největší peníze - jen AMD není dlouhodobě schopná dát na trh o něco lepší a méně předražený šmejd a je.at zákazníka méně okatě, než konkurence - to je vše. To co předvádí AMD už není obvykle přibarvený marketing ala NVIDIA aj. - to už hraničí se lhaním malého dítěte a je to víc než tragikomické a čiší z toho totální neschopnost - doba kdy jejich produkty byly výhodné v poměru cena/kvalita/výkon jsou dávno pryč. A sorry - pokud mi sestavy na AMD platformě odcházejí přinejmenším 1,5x víc než ostatní a jsou s nima celkově větší potíže - tak to mám jako zavřít obě oči, abych náhodou nepoškodil nějaký korporát, který je mi u zadku? Ne, to je raději nebudu doporučovat - a myslím, že to udělá každý jedinec při smyslech.

Nemusíte platit Asusu a MSI jejich "vysokohorskou" přirážku za značku. Gainward dělá dobré GPU a vůbec nejlepší v poměru cena/kvalita jsou GPU Evga - naprosto nejnižší poruchovost napříč všemi značkami. Vůbec bych se nebál počkat na nejlevnější https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5 /195220/produkt. RX 480 nemá ani v nereferenčních verzích vyšší výkon a osobně nevidím důvod, proč do ní oproti 1060 jít.

Dvouletou záruku z nepochopitelného důvodů dávají čeští prodejci, nikoliv Evga, která obvykle dává 10 nebo minimálně 7 let na všechny svoje produkty - stačí se zaregistrovat na jejich stránkách. Bohužel - karta se pak musí posílat do Německa - nicméně reklamace je vyřízena vždy kladně a bez problémů. Evga je jediná, která se vyplatí i přes 2 letou záruku u našich přiblblých prodejců - neříkám, že nemůže odejít do tří let, ale namontoval jsem jich desítky v průběhu mnoha let a nevím ani o jedné. Evga můžu doporučit s čistým svědomím, protože jak jejich GPU, tak zdroje a desky (které jsou u nás bohužel špatně dostupné) jsou naprostá špička :)

Ano - to se týká zdrojů. Díky. Opomněl jsem doplnit, že grafiky se tuším dají registrací prodloužit dle kategorie na 3 - 5 let. Já sem si mohl u své GTX 970 prodloužit záruku na pět let - nevím jestli to platí ještě dnes. 2 roky záruka u Evga GPU u prodejců mě fakt sere, ale jak říkám: Evga je jediná u které se to dá akceptovat. Navíc třeba u Alzy se dá rok záruky dokoupit za cca 800.

Stačí si projít zahraniční recenze, GTX 1070 a 1080 jsou svým provedením/ chlazením nejlepší Gainward/ Palit, oproti nim jsou hlučností MSI/ASUS/GB bitevní vrtulníky, u GTX 1060 není důvod, proč by tomu mělo být jinak. Jinak teda nechápu, za co si MSI/ASUS účtují +2500,- (10K mainstream karta), to jsme se dopracovali...

ostatne rovnako je nesmyslné vyberať graf kartu len podle otáčok ventilátora,... nekupujeme [img=https://www.euronics.cz/image/product/800x800/248842.jpg]https://www.euronics.cz/image/product/800x800/2488 42.jpg[/img]
ja vyberám vždy podle výkonu (čož je +- okrem OC pri každej karty skoro stejný kedže sa jedná o stejný GPU chip (teda GTX 1060)) ostatne je potreba dbať aj na kvalitu, v tom vede MSI a Asus, ostatne i tak bych bral ten MSI jak si rekl. Chladenie má velmi dobré, i když aj Asus Strix,...

jinak otáčky Vám mužou být ukradene kedže viac otáčok nemusí hned znamenať viac hluku, a to jak se neco kruti v krabici mi môže byť ako použivatelovi jedno, ak teda to nepoužívam jak kolotoč pre skrečka ;) záleží od samotného chladenia, niekedy dokáže byť 2000rpm tižších než 1800rpm záležá jak vrtula byla vyrobená. ;)

osobne odporučam prave MSI Twin Frozr V a Asus Strix.

Hyperbolicky.

Tuším, že GB poslední dobou téměř všude kraluje svou hlučností a Asus poslední 2 generace taky nic moc, na VRM to leze přes 100°C, asi by to chtělo používat něco více teplovodivého, než pastu na zuby.

Btw. křivku si můžeš nastavit u každé karty.