Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Macbook Pro - nefunguje trackpad ani klavesnica

Dobry den, v praci uz cca rok pouzivam MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015). Vzdy ho mam pripojeny na externy monitor, klavesnicu a mys, po skonceni prace si ho zvyknem brat domov.

Vcera, po odpojeni vsetkych externych zariadeni a zapnuti Macbooku doma som zistil, ze vobec nefunguje vstavana klavesnica ani trackpad. Akonahle som vsak pripojil externu klavesnicu, vsetko zacalo fungovat. Dnes nepomaha uz ani pripojenie externej klavesnice. Vstavany trackpad ani klavesnica skratka nefunguju, skusal som reset PRAM (Command-Option-P-R), ale bez akejkolvek zmeny. Notebook sa tak da pouzit len s pripojenou externou klavesnicou a mysou.

Stalo sa niekomu z vas nieco podobne? Ako ste nasledne postupovali? Vdaka

bt myš odstráň v paneli system preferences/ bluetooth a ešte zmaž v library/preferences súbor com.apple.bluetooth.plist a reštartuj mac,pre zabudovanú klávesnicu by malo za normálnych okolností stačiť v system preferences/keyboard zaškrtnúť restore defaults,pokial bude odpojená prídavná klávesnica

Skusil som, nepomohlo. Mys pre istotu nemazem, aby som mal este aku-taku moznost zatial pouzivat mac, skusim to mimo pracovnej doby. Vobec nechapem tomu co sa deje aktualne. Najhorsie je, ze ani nemam ako pouzit ziadne bootup skratky nakolko vstavana klavesnica nejde a externa v case bootupu nefunguje.

Dobrý den,

aktuálně se mi stala úplně stejná věc, kterou popisujete. naštěstí externí USB klávesnice a myš ještě funguje.

Reinstall systému nepomohl, funguje pouze externí zařízení.

Podařilo se Vám to nějak vyřešit ? Děkuji

Dobry den, nakolko bol Macbook v zaruke a slo o firemne zariadenie, dal som ho na reklamaciu v oficialnom Apple Store. Spravili kratku diagnozu, ktora nic neodhalila a tak si ho nechali na cca 2 tyzdne. Vratili mi ho s tym, ze bezplatne vymenili celu vrchnu cast - trackpad a klavesnicu. Zjavne ide o pomerne casty problem, nakolko Apple Geek ktory mi ho vracal vravel ze nie som ani zdaleka prvy ani posledny s tymto problemom. Dufam, ze sa Vam to podari tiez nejako vyriesit.