Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mini PC s Win10

Ahojte, uvažuju o pořízení malého úsporného PC s OS Win10 a s celkem nepřetržitým provozem - sem tam ale vypnut bude, aby si oddechl. Bude umístěn u TV - připojen přes HDMI k TV, jinak bych ho ale dost chtěl ovládat třeba přes TeamViewer z jiného domácího stolního PC. K routeru bude připojen přes kabel - RJ45, nikoli wifi. Občas by posloužil jako přehrávač filmů na připojené TV.
Poběží na něm nepřetržitě firefox + jednoduchá aplikace, nic co by ho moc zatěžovalo procesor a RAM.
Přesto chci, aby běhal systém svižně, žádný šnek na kterém třeba instalace aktualizací jednou za měsíc bude porod a odstavení PC na půl dne.

Díval jsem se na toto - jsou to jen základy PC bez disku a bez RAM:

https://www.alza.cz/gigabyte-brix-n3000-barebone-d 3808510.htm?o=17#popis
což je ale jen dvojjádro, na druhu stranu s pasivním chlazením

nebo lépe
https://www.alza.cz/gigabyte-brix-bace-3150-d30253 78.htm?o=1
což je čtyřjádro, ale už s ventilátorem na procesoru.

Osadil bych 4GB RAM + SSD disk 120 GB, aby nebyl běh OS zpomalován diskem.

Myslíte, že má cenu něco takového pořídit, nebo je to blbost, co nemá moc smysl do toho investovat?

Mini pc je skvělá věc a já bych neměnil. Sice nemám s Win, ale pouze androidem, ale co po něm chci, tak mi splnuje dostatečně rychle. Mám ho připojený LAN a ovládám ho bezdrátovou myší - víc nepotřebuji. Jde o MK 802 IV - https://www.svetandroida.cz/rikomagic-mk802-iv-nej nadupanejsi-minipc-s-androidem-na-trhu-recenze-201 310 , antivir je free, otevřu v něm i věci z Office - nepoužívám, zvládá to i hry - nepoužívám, šlo mi pouze o přehrávání filmů - at již, co stáhnu, nebo online - a to vše mi zařízení splnuje. Dá se k tomu připojit i exterka - je to jednoznačně lepší řešení, aspon podle mého, než si pořizovat "chytrou TV". Pasivní chlazení je jednoznačnou výhodou před případným servisem - z důvodu výměny ventilátoru. Spotřeba minimální, ani to nikdy neodpojuji - a zkus porovnávat. 8-)

Já bych raději pasivní chlazení, páč věřím že ten ventilátorek bude první, co přestane fungovat...
Ale se zase bojím jestli by ten dvoujádrový celeron oproti 4-jádrovému měl dostatečný výkon.
Taky jsem v jedné recenzi k tomu dvoujádru četl (tuším zrovna na té alze), že jsou teploty CPU hodně vysoko - až k 70 stupňům, takže by to asi nějaké chlazení chtělo.