Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dělení HDD

Dobrý den všem,

dnes jsem si přinesl nový ntb s předinstalovaným win10. Po spuštění a konfiguraci jsem zjistil, že mám 1TB disk dělený následovně:
100 MB "systémový oddíl EFI"
500 MB "oddíl pro obnovení"
přes 930 GB "Spouštěcí oddíl, stránkovací soubor, stav systému, primární oddíl" - disk Acer (C:)

Nejsem v tomto žádný expert, takže si teď možná budete ťukat na hlavu, ale jpovažuji za samozřejmé, že by měl být disk dělený na systémový, datový a případně herní. Matou mě sice ty malé několika set megové oddíly, ale ten velký C disk považuji za systémový a tak jsem se do toho pustil. Pokusil jsem se jej rozdělit, ale jde mi z něj ukrojit pouze necelá polovina (460 GB) a to právě nechápu. Pro systém jsem chtěl nechat (podle mě komfortních) 100 GB a zbytek si rozdělit na datový a instalační/herní. Buď v tom tedy plavu, a nebo nechápu, proč mě systém nenechá z toho C-čka ukrojit více. Pomůžete mi prosím zorientovat se v tom?

Díky, Fáďos

Jo takto.
Máš pravdu, nikdy jsem to nedělal. Ale jsem od přírody opatrný, takže jsem si to pečlivě nastudoval. Ve Správě disků > Zmenšit svazek > (nastavit velikosti a následně) Změnšit, ... Ale zarazil jsem se ve chvíli, kdy mi z C-čka nešlo ukrojit víc než půlka a snažím se pochopit proč. Proto tady píšu, jestli mi to někdo nevysvětlí x).