Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy s monitorem laptopu

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu s mým laptopem, který má začerněný monitor, který jde jen vidět s pomocí baterky. V safe mode je to vše v pořádku. V normálu je to zezačátk taky OK, ale po Načítání sysému Windows se to celé ztmaví. Toto se mi stalo po vyřešení problému, kdy se mi grafická karta zobrazovala jako "Standartní Adaptér s rozlišením VGA". Nainstalováním se mi ve správci zařízení to změnilo na Radeon. Akorát je to bohužel vyhánění čerta ďáblem. A tak Vás žádám jestli nevíte čím by to mohlo být. Děkuji
Grafická karta: Radeon Mobility HD 5470

Tím to asi nebude, protože když dám obnovit systém ještě před tím když jsem ty ovladače nainstaloval je vše ok, jenom mi to nevnímá grafickou kartu, místo ní tam mám jen adaptér VGA a rozlišení se razantně zhorší. Teď když je rozlišení i karta na místě se objevilo zas ztmavení.

Pokiaľ vo VGA zobrazuje, ale po prechode na ATI sa to zhorší - jednoducho je problém s ovládačom - jeho nastavenia. odosielajú do grafiky zlé údaje a karta vypne podsvietenie.
Vyhľadaj si ORIGINÁL ovládač pre kartu na stránke výrobcu NB!!! Nie všelijaké z iných stránok. Pravdepodobne je to zlý ovládač, ktorý nie je určený pre túto GK, OS, NB!

Napadla ma ešte jedna vec - riadenie spotreby. Pokiaľ vidíš (s rozsvietenou baterkou :-)), že monitor zobrazuje - skontroluj si aplikáciu pre riadenie spotreby - tam sa totiž dá nastavovať i jas obrazovky (čo nie je nič iné, len pridávanie, alebo uberanie jasu podsvietenia) - nemáš to náhodou všetko stiahnuté na nulu? Nespomenul si značku svojho stroja. Klikni dole na lište na ikonu napájania a tam skontroluj, ako máš všetko nastavené.

Děkuji moc a jestli dobře chápu, tak bych měl reinstalovat Windows abych tam neměl to co jsem tam dal a potom stáhnout všech 76 souborů? Protože třeba BIOS tam má 4 různé verze, musím je nainstalovat všechny, nebo stačí jen ta nejnovější? Mimochodem Když jsem nedávno podruhé reinstaloval Windows 7 a potom to chtěl spustit tak jsem tam měl na výběr OS: Chcete spustit:
Windows 7

Takže když to zas úplně nové naistaluju znova budu už tam mít tři Windowsy? Jak ty předchozí vymažu?

Ovladačům nerozumím, ale k těm Windowsům bych chtěl poradit. NEdávno jsem totiž aktualizoval na 64bitový. Tam jsem nepoužil oficiální ovladače a tak to šlo d okopru. Nainstaloval jsem to celé znovu - další Windows, ale to jsem nechtěl. Chtěl jsem přepsat ten starý a tak když to teď, když už i ovladače z AMD selhaly chci znova nainstalovat potřetí a vím že bych měl troje Windowsy, což by mě strašně otravovalo. A tak bych se tě chtěl zeptat, jak vymazat ty předchozí. Dík

Reinstaloval jsem to a zase normálně vidím monitor, ale co se zkazilo je to že se mi zpět ukázal místo gtafické karty, VGA adaptér a rozlišení kleslo z 1600x900 na 1152x864.Nevím jestli nebudu moc drzý, ale nemohl byste mi z toho seznamu ukázat které potřebuju? Hlavně ty ke grafické kartě?

O můj Bože :D díky moc řešil jsem to už asi 5 dnů od rána do večera a řešení bylo přitom tak snadné. Zmátlo mě slovo ovladačE tak jsem si myslel že třeba jen pro GK jich bude víc. Aspoň jsem se něco přiučil. A ještě jednou dík!