Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mikrofon

Dobry den,to sem zase ja, mam problem s mikrofonem. Prosel jsem si temamta v poradne, ale nic mi nepomohlo. Jde o to, ze podle testu mikrofon funguje spravne a taky slysim svuj hlas ve sluchatkach, ale kdyz si chci otestovat, jestli to funguje v praxi (pres freecall), tak zavolam znamemu na pevnou linku, no a co se stane? Slysim ho, ale on neslysi me. Tenhle problem jsem uz kdysi resil, a byl problem v nastaveni na karte ,,zvuk´´-Prehravani zvuku a Zaznam zvuku, u kazdeho mam 3 moznosti- 1)Realtek AC97 Audio 2)SB Audigy 2 Audio [DE 80] 3)C-Media USB Headphone Set. TO same je i na karte ,,Hlas´´- Prehravani hlasoveho zaznamu a Zaznam hlasu, kde mam na vyber uplne stejne moznosti jako na te karte ,,zvuk´´. Vim ze to jde, kdysi mi to nekdo vyresil, ale po reinstalu windowsu to musim nastavovat znovu. Tech moznosti ale vychazi celkem dost a byl bych vam vdecny, kdybyste mi rekli, co mam kde navolit.
Dekuji

Nastav to v tom programe v ktorom chces aby to fungovalo - nastavis tam ktoru "zvukovku" ma pouzivat, a to: USB Headphone set. Sprava sa to ako zvukova karta.
Mozes aj skontrolovat v mixeri (ikonka repraku vpravo dole) v sekcii prehravanie mikrofon vypnut (zaskrtnut stlmit) a hlavne aj v sekcii nahravanie - skusit nastavit mikrofon (to neviem ci bude mat vplyv).

Ak sa to v programe (v ktorom to chces pouzit) nastavit neda, tak nastav tam kde si bol ked si pisal otazku zaznam na "USB headphone set". Resp. ovladacie panely - multimedia alebo zvukove zariadenia, alebo ako sa to vola v XP. Teraz zhlavy neviem ako to ma WinXP, ale napr. Win9x tam ma osobitne volbu pre prehravanie a osobitner pre zaznam. Nastav ten USB headphone set len pre zaznam. Pre prehravanie nastav SB (zrejme pouzivas soundblaster zvukovku ked ju mas v PC).