Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrolagy (Microstutter) problém ve všech hrách

Čau, chtěl bych poprosit o radu, jedná se o mikrolagy také známé jako microstutter, který mám ve všem ( BF4, GTA 5, TF2, FlatOut 2 (a to už je co říct), aj.) Počítačem jako takovým to není, Gta 5 jsem dříve rozjel i na high s 60 FPS, ale asi poslední měsíc to je hrůza, teď asi týden to bylo v pohodě, zdálo se že už je to v pohodě, ale pak zas ... Uvažuju nad koupí nového chladiče procesoru
Ten co mám teď : https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-7-pro-re v-2/67154/produkt?gclid=CjwKEAjw5cG8BRDQj_CNh9nwxT USJAAHdX3fwjRlM-MiJ7UjCpyw8fyRBwBjJCA50ghA0BWMEjSy YBoC0a_w_wcB
Co si chci koupit :https://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-ninja-4/173348 /produkt?gclid=CjwKEAjw5cG8BRDQj_CNh9nwxTUSJAAHdX3 fQwSEW9_kGDIAqaNq3esyhqgxwGP4tyMWPVubI8NlZBoCk1vw_ wcB

Nebo bych měl ještě jednu verzi proč se to děje a to je to, že bych měl málo RAMek (8 GB) ale to se mi zdá nepravděpodobné.
Chladič kvůli tomu, že si myslím že to neuchladí procesor.

Díky za odpověď, Petr.

Jsem tady s novým nápadem proč by ten blbý microstutter mohl pořád otravovat. Mám zastaralé drivery. na myši mám driver z roku 2006 a nikde jsem nenašel nový...
Monitor :2010 - Nejnovější možný
Procesor : 2009 - Nejnovější možný
Zvukovka : 2016 *clap* *clap* - Updatnutý z 2015 na 2016 ( jako jediné šlo )
Klávesnica: 2006 -_- - Nejnovější možný
USB : 2006....... - Nejnovější možný
CD-ROM : 2006... - Nejnovější možný
a tiskárnu ani nic takého nemám.

AMD Phentom(tm)II X4 980 Processor 3.70 GHz
RAM : 8GB
Základka : MSI 990FXA-GD80
Všecky věci jako je klávesnice, myš, mikrák,bedničky, je tak odhadem z doby první světové :D (Shodou náhod je všecko Genius) :D
Napište jestli to může být tím a co jsem zjištoval tak několik set lidí to mělo kvůli zastaralým hardwarům... Crcám se s tím už od jedenácti a pořád jsem nenašel správné řešení na opravu.

Díky, Petr

Na chladiči udržím ruku asi tak půl minuty ale kdybych ji tam měl dýl tak by se mi upekla.
Fan1:0 RPM
Fan2:0 RPM
Fan3:0 RPM
Fan1:366 RPM
Fan2:366 RPM
Fan1:2304 RPM
Fan2:0 RPM
Fan3:0 RPM
GPU Fan : 1174 RPM

Remote1:-111C
Remote2:-111C
Local:41C
Temp1:57C
Temp2:127C (to je to zabuglé)
Temp3:36C
HD1:42C
HD0:43C
GPU:39C

Takže ukončená kapitola ? Doufal jsem že ten vyje*aný microstuttering nějak vyřeším, ale Vy nedokážete pochopit že já nejsem profík, nerozumím tomu a snažím se vyřešit problém který má tisíc různých důvodů proč je.Myslel jsem že když jste tu od roku 2006 tak už by jste mohli problémy řešit dokonce.Kdybych nebyl debil na toto tak si to vyřeším sám.

Při idle máš vytížení CPU 20%, nepíšeš, co to vytěžuje ani kde to vidíš. Skoro 70 stupňů při nečinnosti není normální teplota. Co to vytěžuje nenapíšeš, co teda chceš dělat? Dokážeš aspoň dát někam obrázek ze správce úloh, procesy všech uživatelů seřazené podle vytížení a sloupce roztažené tak, aby se to dalo přečíst?

Začalo to asi dva měsíce zpět.po stažení drivertoolkitu

aha, to je ten pán, co nás zkoušel z ovladače myší z r.2006
1) zkus teď na chvíli použít mozek a vysvětli nám, co nesaháme až k tvým duševním obzorům: jaký vliv má ovladač myši na výkon tvého pc?
takže nic.
2) pod výrazem microlagy si něco dokážu představit, tebou propagovaný microstutter vidím poprvé. ale dělám do pc teprve 25 let, tak mě omluv, že tě úplně nechápu. (ne, dětské hry na pc nehraju)
3) jak vidím v threadu, přehříval se ti procesor i v klidu a přesto jsi nebyl schopný sejmout správce úloh, aby něco ukázal. je u toho pc i někdo jiný, kdo umí přečíst psaný text?
4) mimochodem, antispyware proběhnul? uživatel toho pc vypadá jako vepř a ten pc zřejmě potřebuje antispywarovou údržbu jako prase drbání.

Ale protože jsem si přeinstaloval OS tak už nebudu otravovat Einsteiny jako jste Vy, jeden z lidí od vás to se mnou aspoň snažil vyřešit ale nepomohlo to, ale ne každý tady dokáže pochopit, je já sakra nedělám do pc 25, ani 5let, ani vlastně dva , wow, logika lidí co si myslí že každý pochopí hned všechno o počítačích, se pohybuje odhaden kolem bodu mrazu.Bylo mi řečeno že microstutter nemá nic společného s výkonem kompu, ani s monitorem, ale může to souvisem se zastaralýma ovladačema.Nejsem profík, nic takového netrvdím. ani naopak netvrdím, vy nejste profíci. AKORÁT TU TU NĚKDO NECHÁPE.Jo a ty vepře si můžeš odpustit, nikdo není rád když mu někdo říká že vypadá jako vepř..... Díky za čas.

Polynésané by také chtěli letět na Měsíc, ale ztroskotali už u diferenciálních rovnic pana von Brauna, milý Brtníče. :-) Někdy je ta propast jednoduše nepřekročitelná.

Tuhle jsem řešil cosi po telefonu, hysterická majitelka PC na pokraji facebook-nervového zhroucení: "Nefunguje to, vůbec!". Já se už pomalu chystal na recovery dat z HDD, ale pak z toho vyšlo jen to, že zasrané AVG změnilo domovskou stránku v prohlížeči ze Seznamu (což je samo o sobě úchylka) na ten pitomý AVG-bonz-search.

To video jsem včera viděl, ale nic si z toho neodnesu, miliarda kometářů typu : mám to taky, to samé, nebo lidi co tam vysvětlují jak na to, čím je to, ale ani jedna věc u mě není. pokud někdo budete hodný, můžete mi pomáhat to řešit i nadále.

V počítači teď nemám nic než origin, steam, skype, google chrome. Dostahoval se mi Battlefield 4 abych zkusil jestli to jde a nebo ne. lagy tam pořád jsou. pod tím videem co jste mi poslal je pár komentářů typu : Koupil jsem si ramky, teď už místo čtyřech mám deset a problém je vyřešen. Já bych si je nejradši přikoupil ale nechci udělat blbost.

Driver myši, šel jsem na google, vyhledal jsem HID - compilant driver update, zjistil jsem že mám verzi 10.0.10586.0 , ale nejvyšší co to vyhledá je v8.5 ... takže jsem to zkusil tak že jsem šel do Device Manager, Klikl jsem na driver myši, pak jsem dal properties, klikl jsem na záložku driver a tam je vše .. :O no, ale jelikož jsem amatér, tak to dopadlo tak že jsem zůstal u těch z 2006 a nenašel jsem novější ... Možná to bude tím že mám myš z druhé světové, klávesnice se vyráběla ve středověké továrně, a bedničky, jsou z předdoby pravěku (ne, fakt, skoro)... Jediné co mi šlo updatnout byl driver (zvukovka) kterou mám teda 2016 ...

Ja sa nepytam na driver mysi, ale na chipset, LAN, audio, grafiku. Nic viac do tych cistych Windows nemas instalovat, potom len normalne windows update (ale ne ovladace). A potom hru.
Ked si neinstaloval ovladace pre chipset, audio, LAN, tak sa nediv ze to ide nahovno. Nainstaluj tam podporovane WIndows, ne pokus10, a ovladace z webu vyrobcu zakl.dosky pre nejake tie windows ktore tam podporuju, a bude vsetko fungovat spravne.

Ked mas tu dosku 990FXA tak skus najprv tie co tam su pre Win10 64bit (predpokladam ze mas 64bit), chipset tam neni
https://www.msi.com/Motherboard/support/990FXA-GAM ING.html#down-driver&Win10%2064
a z www.amd.com ci co to mas za graficku kartu skus nainstalit rucne spravne, pre danu grafiku a dane windows, da sa to tam naklikat. Potom su aj vpravo v stlpci link na starsie ovladace, mozes skusit aj nejaky spred 60dni, ked ti to vtedy slo lepsie.
Mal by tam byt aj niekde na www.amd.com aj ovladac pre chipset a W10, je to AMD chipset.

A skontroluj si v tych Win10 v sekcii windows update, ze sa to zrovna neupdatuje alebo co, anniversary hovadina, apod.
Alebo ked si mal predtym nejake Win7, tak skus zasa Win7 nacisto, a spravne ovladace z webu dosky, a grafiky. A win7 potom spustit windows update a nechat to 5hodin bezat, ptz to je normalne.

Tak, grafiku,LAN, aj audio mám 2016 drivery... teďka jen zbývá... ? Jo, chtěl jsem hodit pc na win7, ale dělal jsem reset win10... Už tu mám ty věci, co předtím (kromě stažených a cracknutých věcí... jen koupené třeba ze z steamu, nebo z originu... základku mám MSI 990FXA-GD80

A trebars je to normalne lebo nestiha hra apod, a nemas ziaden problem. Nastav si nizsie detaily v hre alebo co.

A pohraj sa aj s obnovovacou frekvenciou monitora a s VSYNC. Skus ho aktivovat aj deaktivovat, ci ten problem bude nejak ovplyvneny.

P.S. uz si to skusal so zakazanou LAN (a wifi ak mas) kartou jak som pisal nizsie? Ak mas antivir skusil si vypnut/odinstalit apod dufam.

Moze to byt sposobene cimkolvek.
Ovladace chipsetu si instalil dufam. Nevieme jake presne ovladace si instaloval a odkial presne si ich mal.
Grafiku mas dufam strcenu v plnohodnotnom PCIe x16 slote, a ne v nejakom dalsom co ide cez southbridge. Neni to jedno (ak ma doska tych slotov viac).
Neviem co vsetko si do tych Win uz instaloval a odkial, ci si skusal aj ine Win napr. starsie Win7, apod. Necital som celu diskusiu. Win10 napriklad si mozu robit na pozadi plno hovadin a tym padom moze nieco brzdit LAN apod. Ak hra ide tiez na LAN alebo co. Ked je to cisto offline hra tak skus uplne zakazat LAN v spravci zariadnei, ci sa nieco zmeni.

A aj ked to vacsinou pisem ze je kravina, skus si v ovl.panely - energia nastavit profil maximalny vykon. Kvoli tomu ze win mozu skusat step-down na CPU a potom je tam trochu oneskorenie pri step-up (do 100ms). Ak to nepomoze tak nastav zasa profil vyvazeny, nech to nejde furt zbytocne na max. frekvencii.
Moze sa ti aj nieco prehrievat napriklad apod. napr. chipset. Mozes skusit otvoreny kejs apod.