Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde vypalovat

Dobrý den,
mám problém s vypalováním DVD, přečetl jsem snad vše, ale stále nevím, kde by mohla být chyba. Koupil jsem si 25 kusů DVD+R s tím, že si tam vypálím nějaké staré seriály, na které je externí disk škoda. Stáhl si program (když nešlo, tak jsem vyzkoušel snad deset těch programů) a začal vypalovat, ale bohužel to ani nezačně, vždy se to zasttaví než se cokoliv vypálí.
Můj postup: zkusil jsem všech 25 kusů DVD, přeinstaloval jsem ovladač mechaniky, mechaniku jsem odebral a zase přidal, překontroloval firmware, přečetl vše co se dalo, navštívil stránku výrobce a stejně nic.
Mechanika jinak normálně funguje, přečte i staré CD, i filmy co jsem našel na DVD z minula. Moc bych poprosil o radu. Za případné rady moc děkuji.

Mechanika: HL-DT-ST DVDRAM GUA0N
Program: Ashampoo
DVD: nejlevnější DVD z kauflandu
OS: Windows 10

No zničil. Na ně se nic nenehraje, takže když je pak vyndám a zkusím znova, pořád se tváří jako nové, prázdné. Prostě se to vždy před zápisem seklo s tím, že je něco špatně. Každý program hodil jinou hlášku, ale každý nějakou hodil. :-)

Ta volba je i v K3b, to je divu, že? A nejen tam. S "Císařem" jsem skončil někdy u pětkové verze.
Pokud to nevypálí ani přepisovatelné médium, pak je nejspíše ta notebooková vypalovačka vadná. Lze pochopitelně zkusit i jiný operační systém, jestli to není vina redmondské distribuce a samotné aplikace. Jinak mechanika se dá pochopitelně zakoupit.

Psal jsem jiní,tj.jen někteří.Ti starší,co měli místo maturity jen VÚML,tak asi ne.:-)

Když už jsme to začali,tak starý vtip:Zastaví hlídka VB auto a příslušník povídá:Tak soudruhu řidiči,předložte občanský,řidičský a technický průkaz.
Pak to chvilku studuje a ptá se:Tak vaše jméno!?......Řidič chvilku nechápe,pak se ale usměje a povídá : Jo tak,on ten,co umí číst,už s vámi nejezdí?
vtip č.2:Proč chodí vždy dva příslušníci s jedním vlčákem??
No aby převládali pracující nad inteligencí!

Jak píše kozakl,zkus Nero a tam je simulace vypalování.Hlavně pálit na poloviční rychlost a ne 52x nebo co to normálně nabízí.U starých vypalovaček byl taky problém a rozdíl u DVD+R a DVD-R.
A kup si to DVD-RW,na tom to otestuješ a pak ho můžeš smazat a zkoušet dál.

že si tam vypálím nějaké staré seriály, na které je externí disk škoda

No nevím,při ceně cca 6 Kč za DVD to vychází na nějakých 1,3Kč/GB,disk 1TB koupíš za 1500-1600,takže ušetřít na 1TB tak 300,když ovšem žádné medium nezkazíš.Ale nemusíš hledat a měnit přes 200 disků a za pár let zjistíš,že na ty seriály nemáš čas a nikdy je už asi pouštět nebudeš,takže z HDD je můžeš smazat a nahrát jiné,na které taky nebudeš mít čas atd....

Vyzkouším, koupím nějakou normální značku, třeba tu Verbatimku. Jinak nastavené to bylo na 8x myslím. Program Nero jsem si nainstaloval, ale když při vypalování to napsalo hlášku, že to zadarmo pálí jen 100MB, tak jsem zase smazal.

S těmi disky jsem to myslel tak, že mám dva, a každý je skoro plný. Další kupovat už nechci a mazat kvůli tomu něco, to taky ne, tak proto jsem šel do levných DVD.

Díky moc.

Nero full by měl být do verze 9 zdarma.Nemusíš mít poslední edici.
Já mám ještě Nero 6,co byl ke staré mechanice,na pálení to stačí.Pak tam začali přidávat plno blbostí,co nepotřebuješ a zvětšovala se velikost i nároky.
www.nero-download.cz
Tak s tou kapacitou to chápu,kupovat další disk pro 100GB se nevyplatí.Taky to ale můžeš uložit na nějaký free cloud.I kdyby to za pár let zmizelo,škoda to tak velká nebude.Chce to ale rychlejší připojení a upload.

Dostal jsem ji kdysi k vypalovačce LG-ještě stará PATA,stála tenkrát asi 2500 a bral jsem ji na splátky.:-)Možná tam byl jen Nero express 6,ale teď tu mám plnou verzi 8.3.6.0,tak jsem to asi nějak povýšil.Protože skoro nic nepálím,ani o tom nevím.Původní CD hledat nebudu,i když někde bude.Ale pálit s tím šlo normálně plná DVD a ne nějakých 100MB.