Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poznámka pod čarou v HTM?

Převádím text z textovýho editoru do podoby HTM. V textu mám několik poznámek pod čarou. Navrhne mi někdo rozumnej způsob, jak poznámky zpracovat v HTM? HTM moc neumím, ale jistě si to dokážu uzpůsobit, pakliže mi někdo poradí.

Může jít o řešení typu: značka poznámky jako odkaz na text umístěný (pod čarou) na konci stránky nebo jako "aktivní text", kdy po najetí kurzoru se zobrazí vysvětlující text (svázaný s tou poznámkou). Díval jsem se na www.jakpsatweb.cz, ale jaksi to tam neumím najít, nemaje totiž tucha, jak se tohle řeší a co se k tomu používá.

Děkuji za každou radu.

Pavel

Ještě bych ten span udělat třeba zeleně podtržený (čárkovaně, či tečkovaně). Myslím, že na to je i tag, ale je už profláklej, jelikož místo vysvětlivek se v bublinách objevuje reklama. Proto bych si to udělal "růčo".
Udělal bych si class s názvem třeba "pavlovka", a pak to jen pral do textu. Čili například. Do <head>

<style type="text/css>
.pavlovka {border-bottom: 1px dashed green}
</style>

a v <body> pak už jen

<span class="pavlovka" title="to vysvětlení">text co je vidět a je podtržen</span>
<span class="pavlovka" title="na Moravě známe pouze 60-90-60">naše míry</span>