Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade z win 7 na win 10

Prosím o radu. Dnes jsem se pokusil upgradovat win7 na win 10.Na počítači mám system na disku c, data na D. Provedl jsem čištění disku C, defragmenaci a spustil upgrade vedle hodin. Po načtení win 10 se objevila obrazovka, že můj upgrade je připravený k instalaci. Stiskl jsem tlačítko spustit upgrade hned, počítač se restartoval proběhly nějaké konfigurace a naběhly win 7 a nic. Tak jsem zkoušel spustit upgrade z ovládacích panelů a proběhlo to znovu a nic. Nevím co dál, jsem počítačový laik, tak budu vděčen za dobrou, podrobnou, radu. Děkuji

Nepíšeš aký máš hw. Ak je to niečo staršie, tak možno ti tam tá desiatka nebude dobre fungovať, čo by predznamenalo toto správanie.

Ak veľmi chceš win10, tak môžeš vyskúšať čistú inštaláciu, ale predtým si určite zálohuj čo treba.

jardrah : mas dva problemy

1. odignoroval si pokyny na uvodnej stranke dotazu:
"Nezabudnite špecifikovať konfiguráciu, ako napr. operačný systém alebo hardvérovú konfiguráciu ..."

2. rozumny clovek si pred zmenou OS preveri, ci vyrobca Tvojho hardveru vydal ovladace na Win10 a vopred si vsetky potrebne ovladace stiahne.

Asi dostanu sodu, ale udělej to jako já. Zjisti si, jakou verzi W7 máš nainstalovanou a ProductKey k této instalaci. Zazálohuj si data, o která nechceš přijít. Kašli na nabídky upgrade, přejdi sem: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10 a klikni na "STÁHNOUT NÁSTROJ" Ten zjistí kterou verzi W10 budeš potřebovat, ale máš možnost si vybrat obě verze, tak si je vyber a dej stáhnout, pak ti to nabídne uložit jako .ISO nebo jako USB disk. Já si dal uložit jako .ISO, z toho si pak můžeš vypálit na dvouvrstvé DVD instalační disk W10 Pro i W10 Home jak v 32 tak i v64 verzi, budeš-li chtít si vyrobit "bootovací klíčenku", budeš na to potřebovat USB disk 8GB a nástrojem RUFUS to není problém udělat. Pokud budeš mít již instalačky, nabootuj z ní, při vyžádání ProductKey zadej ten, co máš u současné instalace, dej instalovat (ne opravit), v nabídce disků kam instalovat dej pokročilé, (nebo jak to tam je přesně nevím) a dej formátovat oddíl, (současný oddíl c:, kde máš W7) a dej instalovat. doběhne instalace, desítky si to "poštelují" podle sebe, přeci nejlíp vědí, co potřebuješ, no ne? :-):-):-D Pak Ti zbývá se rozhodnout, jestli si znovu nenainstaluješ W7 zpět, ať již z důvodu slabé mašiny, nebo k vyvolané silné alergické reakci způsobenou novým operačním systémem