Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD/SSD W10 Reinstall či migrace

Dobrý den, zakoupil jsem SSD, které mi během příštího týdne přijde. Mám čerstvě na čisto reinstallovaný W10 (asi 14 dnů zpět). Je dle Vás lepší migrovat obsah HDD na SSD, či je lepší provést na SSD čistý reinstall znovu =) Díky

Mám čerstvě na čisto reinstallovaný W10 (asi 14 dnů zpět).

• Jelikoz jde o opravdu jen o OS ktery je navic cerstve nainstalovany, bych zvolil cistou instalaci.
* Prece jen neni potreba, delat migraci vsech souboru, dokumetu, nastaveni etc. coz by mohmo byt pripade obtiznejsi, v tvém pripade opravdu jen OS
• Proto bych zvolil cistou instalaci.
Uz i proto ze, bude to rychlelsi, pohodlnejsi a muzes cekat méne problému.

[TiP] Pred instalaci, nebo instalaci proved v modu [UEFI/EFI], nezapomen ze tvuj SSD musi byt v [GPT] né jako tvuj dosavadni plotnovy disk [MBR].
* Po instalacaci, ti bych doporucil také dezaktivovat INDEXovani na tvuj novy disk ktery bude C: /pravy klik => vlastnosti => Index = Dezaktivovat.
Delaji se i drobné zasahy v Regedit, ale neni az tak v tvé pripade potrebné./ Navic pouzivas Windows 10, ktery uz ma jiz vlastni drobnejsi zmeny u uziti SSD uloziste..

• Nevim priteli, naklonovani HDD [MBR] na SSD [GPT], bude clonovat i paremetry samotného OS od .reg az chovani samotného OS, chci rict jeho vlastnosti chovani.
* Navic CLON SW co umi i konvertovat MBR na GPT.
• Proto myslim, ze cista instalace (ten OS ma cerstvy) bude lepsi uz v tom, ze bude mit configuraci uz pro SSD, UEFI/FastBoot, to klonovani, muze a zrejme bude i trosku tesii, kde bude muset oznacit vice paremetru, na které muze koukat jak tele na nové vrata..
*Proto, jsem nazoru, kde cista instalace bude pro tazatele pohodlnejsi a vyhne se sérii nastavovani, ci clonovani.