Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výpadku el. proudu počítač jen zapípá, ale nenaskočí.

Dobrý den,
po výpadku el. proudu nám přestalo PC fungovat. PC se sice zapne, ale jen zapípá a nic více se neděje. Pípnutí je 3x dlouze, 1x krátce a to se pak ještě jednou opakuje. Monitor se sám nezapne i když funguje a to samé je s klávesnicí a myší. Uvnitř PC jsem nic uvolněného nenašel. Jedná se o model Lenovo H505s. Můžete mi, prosím, poradit, co PC signalizuje, abych zbytečně nekupoval něco, co není potřeba?

Děkuji za rady. Cmos jsem zkusil restartovat (pokud se to dělá vyndáním baterie), ale bohužel to nepomohlo. Jinak mechanika vysunout jde. Na ty beeb kódy jsem se díval, ale ten signál jsem v žádné tabulce nenašel. :-(

I kdybych ty zvuky oddělil, tak to ničemu v tabulce neodpovídá. Jinak podle návodu jsem schopný udělat skoro cokoliv. Jen musim přesně vědět co je co. Tím zdrojem se myslí ten adaptér s výstupem 19V mimo PC, nebo ještě musím hledat něco dalšího uvnitř PC? Nejde mi totiž na rozum, pokud by to byl ten adaptér, proč čast funguje a část ne, když by energie měla jít z jednoho společného zdroje. Nejsem elektromechanik, ani žádný jiný technický pracovník, takže se předem omlouvám za možná přihlouplé dotazy. :-)