Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BootMRG is missing

Prosím o radu. Zakoupil jsem SSD disk a vytvořil na něm zrcadlo oddílu se systémem. Avšak když potom dám zmíněny SSD na 1 bootovací pozici a pokusím se z něj spustit systém tak mi to nahlásí známou hlášku BootMRG is missing. Tuto chybu jsem se pokusil řešit přes instalační dvd Win 7, ale neuspěl jsem.

Plán byl takový že přetáhnu celý oddíl ze systémem na SSD a potom starý oddíl naformátuji a sloučím s druhým oddílem na data.

Předem děkuji za pomoc.

Zakoupil jsem SSD disk a vytvořil na něm zrcadlo oddílu se systémem.

čím jsi zrcadlil, jak jsi to dělal?
chybí ti nejspíš 100mb bootovací oddíl, ale screen ze správy disků ze starého systému jsi nedal.
čili naklonovat správně oba oddíly znovu, třeba z boot acronis ti, včetně čísla disku.

ten easybcd by měl detekovat všechny systémy v pc, ale nikdy jsem ho nepoužíval.

Zrcadlil jsem pomocí Norton Ghost.

Udělal jsem už nějaký pokrok. Přes ten aesy BCD jsem nainstaloval na ten nový disk nějakou boot složku a teď když restartnu pc tak mam na výběr 2x win7. Takže se teď dokáži už dostat na ten nazrcadlený Win 7. Akorát mi to teď hlasí že nemá pravou verzi Windowsu. Ovšem starý oddíl s windowsem mi nejde naformátovat. Hlásí mi to že tuto jednotku používá jiný program nebo proces a jestli chci pokračovat. Tak to odkliknu a hodí mi to chybu. " System windows nemůže tuto jednotku naformátovat. Ukončete všechny diskové nástroje a jiné programy používající tuto jednotku a ověřte, není-li v jiném okně zobrazen obsah této jednotky. Poté formátování opakujte."

měl jsi naklonovat i boot oddíl, s číslem disku. nevím jak máš starý ghost, co podporuje.
taky jdou naklonovat původní oddíly znovu, třeba z boot acronis ti, včetně čísla disku.

Akorát mi to teď hlasí že nemá pravou verzi Windowsu.

aktivuj to znovu.
ale potřebuješ nejdřív odpojit starý disk, ať neaktivuješ podle starého bootloaderu na původním disku.
na ssd disku musí být aktivní oddíl s \boot
vypneš a odpojíš starý disk, ideálně když ssd bude na desce zapíchnutý na nejnižší sata port. naběhneš, aktivuješ.