Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP smazání obsahu složky

Chtěl bych pomocí php smazat obsah složky pokus

Proč mi to takto nic nesmaže?

<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir . 'pokus/', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }

?>

Ani toto obsah složky pokus nesmaže:

<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir.'/pokus/', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
	if (is_dir($dir)) rmdir( $dir );
	}

?>

Toto mi ale smaže celý web ne? Já potřebuji smazat pouze obsah složky pokus vše ostatní by mělo zůstat jak je. Složka pokus obsahuje další složky se soubory a ty právě potřebuju odstraňovat pravidelně. Prostě aby složka pokus zůstala po procesu prázdná.

Davas tam asi blby pattern, ne? Skusal si napr. $dir.'/pokus/*' alebo *.* ?
A normalne je ze Deltree nepridava ziadne 'pokus/', ale deltree dostane uz zlozku ktoru ma vycistit, t.j. to pokus tam ma pridat ten kto tu fciu vola, a ne vovnutri fcie. Vovnutri fcie mas pridat len tu hviezdicku. Tak to je potom urobene nedementne, aby o rok niekto kto zavola fciu deltree, nedostal 3 infarkty.

Jasně, ale jak to udělat mi nenapíšeš. Pouze že to jde že? Tak dík, jste super poradna. Příště se zase na něco zeptám. To že to jde vím taky ale bohužel nevím jak. Proto jsem se ptal. Mělo by se to tu místo poradna jmenovat machrovna. Machruju na ostatní že vím jak na to , ale nepovím jim to. Super, tak se mějte čau

Ale když tam zadám toto tak to nefunguje

<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir.'pokus/', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
	if (is_dir($dir)) rmdir( $dir );
	}

?>

Asi to nechápu. Když tam dám toto tak se nestane nic!!!

<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir.'/*', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
	if (is_dir($dir)) rmdir( $dir );
}
delTree($dir.'/pokus'); // toto len zmaze podzlozku pokus, chapes to?

?>

Může mi někdo prosím upravit ten kód aby to fungovalo? Prrrrroooooossssssím!!!!!!!

Funguje mi toto, díky moc, ale je problém že to odstraní i složku pokus, já bych potřeboval aby to odstranilo soubory v ní, ale složka pokus zůstala. Šlo by to ?

<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir.'/*', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
	if (is_dir($dir)) rmdir( $dir );
}
delTree('pokus')

?>
<?php
function delTree($dir) {
    $files = glob( $dir.'/*', GLOB_MARK );
    foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
	if (is_dir($dir)) rmdir( $dir );
}

$files = glob( 'pokus/*', GLOB_MARK );
foreach( $files as $file ){
        if( is_dir( $file ) )
            delTree( $file );
        else
            unlink( $file );
    }
?>

otazne je potom uz len ze ci tam radsej nedat aj to lomitko na zaciatok t.j. '/pokus/*', ako to daval wikan, aby bolo ta cesta absolutna z rootu a ne relativna (bohvie voci comu je potom relativna, voci nejakemu aktualnemu adresaru.)
P.S. alebo rovno skus to wikanove nizsie cele tak jak to je, tak to je lepsie (az na stack naroky ale to je jedno)