Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook acer asi spatny hard disk??

Dobry den, ntb se mi restartnul hodilo mi to nejakou modrou obrazovku s ruznejma cislama a nejakym textem tak jsem ho restartoval protoze nic jinyho neslo delat a pri rozebehnuti mi pouze naskoci obrazovka acer a dal to nebezi. Myslite ze odesel hard disk nebo by mohla byt chyba nekde jinde?? Predem diky za odpoved. ;-)

Moze byt vadne cokolvek. Alebo nemusi byt vadne vobec nic, a len mas posahany bootsektor na disku apod.
Ako prve vyber nabijacku aj baterku na minutu, ked sa neda vybrat baterka tak zospodku je dierka, strcit sponku na 3sekundy.
Skusit nabootovat live linux z CD/USB. Ked ten nabootuje, tak a) vies ze HW je ok, b) vies si pozret ci funguje HDD. Ked nenabotuje tak vies ze je problem s HW, a sucasne ze neni problem s diskom.

Tak jsem vyndal na par minut baterku a zkusil. z obrazovky acer to skocilo do cerne obrazovky a tam po chvili skocilo DISK READ ERROR CONTINUE PRESS CTRL+ALT+DEL. Tak jsem to zmacknul a je tam zpet ta obrazovka acer a po zmacknuti f2 co mi to vlevo dole nabidlo a jsem v biosu ale nevim zda to neco resi??

Na nenajdeny disk by malo stacit len ctrl-alt-del, ale bohvie co tam vyrobci dnes uz vypinaju ECckom a jak to moze zblbnut. (hlavne to moze byt u bastlenych nahrad namiesto mechanik, ptz existuje fcionalita tzv. zero power odd cim sa uplne vypina power mechanike, vymyslel to nejaky dement na kvadrat, ale existuje)