Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s PC

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o pomoc se sestavou herního PC, který si chci nechat sestavit. Celková cena by se měla pohybovat +/- 25 tisíc. Také bych uvítal radu, jaký OS v budoucnu použít, zda Win7 nebo Win10. S Win7 jsem spokojený a používám je dodnes, ale jak je to s Win10 opravdu nevím.

Rád bych v sestavě měl tyto komponenty (pokud víte o vhodnějších, bude jen rád) :

CPU: http://procesory.heureka.cz/amd-fx-series-x8-fx-95 90/specifikace/#section

GPU: http://graficke-karty.heureka.cz/asus-strix-gtx960 -dc2oc-4gd5/specifikace/#section

RAM: http://pameti.heureka.cz/corsair-vengeance-16gb-4x 4gb-ddr3-1866mhz-cl9-cmz16gx3m4x1866c9r/specifikac e/#section

Především bych byl rád za doporučení základovky(na té zrovna nechci šetřit), zdroje, HDD nebo SSD apod. a pokud bude možno i doladění.

Předem děkuji za jakékoliv názory a rady.

tak takhle by to neslo, mily tazateli

AMD procesory jsou v soucasnosti pro herni PC nevhodne
RAM budes spis potrebovat DDR4 pro Skylake a nemel bys ji vybirat na zaklade vzhledu
GTX 960 je stara architektura a karta, ktera uz v dobe sveho vydani nebyla moc vyhodna a dneska ji dochazi dech. Brat radej RX 480/GTX 1060, v pripade tiziveho nedostatku financi R9 380X (nedoporucuju)

Dobrá kouknu i na Intel. Co se týče RAM tak nevybíral sem podle vzhledu :) Grafickou kartu o takovém výkonu bych nejspíše stejně nevyužil, vzhledem k tomu, že jsem hráč her typu HotS, GTA, WoT apod... jinak díky za doporučení

dodam, ze doporucuji radej pridat na GPU a SSD v pripade nedostatku financi dokoupit pozdej (ano, je to opruz, ale co si budeme podivat - u hernich PC je vetsinou nainstalovano par zakladnich aplikaci a i reinstalace OS nezabere moc casu)

// nebo je mozne zatim nebrat HDD a usetrit a dokoupit jej pozdeji - 256 GB SSD na par her postaci

// jeste jedna zmena na zaklade selskeho rozumu - nektery hry vyzaduji vic nez 8 GB RAM (treba nejnovejsi COD) a i u soucasnych her plati, ze pokud chces mit na pozadi otevreny browser s par taby a nechces, aby doslo k mad swapovani, tak je lepsi brat vice RAM - https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140082E27E2 92RAF (Kingston nebrat, je to single stick)

priplatek je minimalni

Hele, nechci ti kazit den, ale ta M-Polovka (sestava od M-Pola) má jisté nesrovnalosti:
-jen 2GB R9 380 (výhradně se doporučují 4GB verze) + je to stará grafika (RX480/GTX1060)
-relativně stará skříň (Gladius M20 bez větráku navíc/Regnum RG1 s ním)
-nic moc deska (hlavně síťovka, ASRock B150 Pro4S)

Topení můžete mít i levněji a přetaktované: (AMD FX-8300/8320) - pokud topení nechcete, stavěl bych na Intel Skylake + místo GTX 960 je tu již GTX 1060 (podobná spotřeba, dobrý Gainward za 7600 Kč). RAM bych nebral v quadu - vzal bych Crucial Ballistix Sport 16 GB (2x8 GB).

PS: K FX-9590 bych se nebál dát pouze Crosshair V.

Zbylé komponenty:
Skříň: SilentiumPC Gladius M20
Zdroj: Seasonic S12II-520 (neočekávám slevy podobné Hydro G 650 nebo NEX750G)
MB: ASRock B150 Pro4 (bez M)
Chladič: SilentiumPC Spartan 3 Pro
SSD: HyperX Savage SSD 240 GB (8kanálový řadič)
HDD: WD Blue EX 1TB (na základní věci stačí)

OS buď z Aukra nebo za 2890 Kč Win10 USB.

Pokud je teda Intel vhodnější, tak tedy ten. Případně jaký? No na CPU, grafice a základovce bych nerad šetřil, ale na druhou stranu zda tak výkonnou grafiku využuji ke hrám jak HotS, GTA, WoT, případně i nějaké ty CoDčka. Jinak díky moc za návrh a radu! :)

Tak Intel min.dneska je rozhodně výhodnější než staré zmodernizované FX.
A to takto: Core i5-6500 - min.ATX ASRock B150 Pro4S (i mATX verze), ideálně MSI B150 GAMING M3/GAMING PRO, RAM v dual-channelu

WoT byl donedávna pouze na jedno/dvě jádra, po jistém patchi má DX11 (místo DX9) a podporu 4 jader.

Dobře, jen by mě zajímalo, zda by se našlo CPU od AMD srovnatelne s Core i5-6500? Jinak dám nejspíše na vaši radu.

Takže tato MB? http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-b150-gaming-m 3/

Měl bych ještě otázku ohledně RAM, jaké zvolit? MB podporuje DDR4 2133MHz, takže např? https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140082E27E2 92RAH

A chladič jste měl na mysli tento? https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-pro-he102 4/187661/produkt

Opět díky moc!