Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomůžu si? Nová MB + Processor - bude sedět?

Ahojda, vlastním poměrně dost starý PC s těmito komponenty

CPU - http://ark.intel.com/products/36547/Intel-Core2-Qu ad-Processor-Q8200-4M-Cache-2_33-GHz-1333-MHz-FSB
Motherboard - P5QE
GPU - https://www.czc.cz/sapphire-hd-6770-1gb-gddr5_2/90 790/produkt

Odešly mi DDR2 800 paměti 2GB a zůstalo jen 2GB a říkal jsem si, že než vyhodit peníze za nové, že radši pořídím novou desku pro DDR4 s procesorem. Občas si nezahraju, ale ne tolik, abych za to vyhazoval tisíce, tak jsem se zhlédl v tomto, opravdu takový low-end :D

CPU - intel-pentium-g4400
Motherboard - http://zakladni-desky.heureka.cz/asrock-h110m-dgs/ specifikace/#section
+ 8 GB DDR4 pamětí, ono to dneska stojí podobně jako ty 2GB DDR2 :D

Co na to říkáte? Polepším si? Po pravdě mi o to ani nejde, jen bych nerad, aby tenhle procesor výrazně pokulhával za tím starým, paměti si určitě polepší výrazně. Sedne k tomu ta GPU? Děkuji moc :)

Ono což o to, peníze mám, jen se mi za to nechce vyhazovat 5000, nebo kolik stojí dnešní 4-jádra. To u her už by byla spíš problémem ta grafická karta, ne? V počítačích jsem laik, proto mě zarazila nízká cena relativně moderních DDR4 podporujících desek, je tam nějaký háček?

asi ano, to tvoje pentium ma jen 2 jadra a nema HT, ale za to bezi na mnohem vyssi frekvenci (zvlast, pokud si netaktoval) a IPC bude take mnohem vyssi. propustnost pameti lepsi.

takze na hry, ktere maji rady 1-2 silna jadra, a beznou neherni cinnost si asi trosku pomuzes

jsou ale i hry, ktere potrebuji k (plynulemu) chodu 4 vykonna jadra. je mozne, ze tvuj starsi CPU by v tomto pripade o neco malo vedl. nutno take dodat, ze nektere hry se bez 4 vlaken ani nespusti!

nezapomen, ze s tim zakladem klidne muzes vydrzet spoustu let - ceny nejsou tak zle, ale slaba koruna situaci trosku deformuje

ram je velmi vyhodna, MB jsou levne, CPU kvuli neschopnemu AMD trosku drazsi

kody

ale tento zaklad je docela lidovka a jak rikam, malokdy by te brzdil i pri koupi nove grafiky.

AMD platformu bych na hry nebral - to uz radej i3 skylake s hyperthreadingem. na papire se AMD laikum muze jevit jako vyhodna koupe, v praxi to vypada jinak, bohuzel. snad to Zen zmeni

https://www.czc.cz/intel-core-i3-6100/179320/produ kt

http://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_cor e_i3_6100-556-vs-amd_athlon_ii_x4_860k-612

v single threadu AMD rozdupe (2x vykon) a 2 jadra v multithreadu snadno prekonaji 4 jadra AMD, bohuzel