Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvale zakazani nekterych Windows aktualizaci

Dobry den,
mam Windows 7 a neustale dokola se mi instaluji aktualizace tykajici se prechodu na Windows 10 (KB3035583, KB2952664, KB3021917), bohuzel nepomuze je po odinstalovani skryt, za par dni jsou nainstalovane zpet. Nejaky tip jak jejich instalaci natrvalo zakazat? Na Windows 10 nemam ted v planu prechazet.
Diky
Michal

Nastavit si aktualizacie na hladat ale neinstalovat, a potom ked si tam kliknes vpravo dole tak najprv zrusis 3035583 a potom das instalovat. To je cele.
Ono staci aktualizaciu skryt, keby ju MS schvalne 10x nereaktivoval tak by sa to neobnovilo. Podla mna to co robi MS je uz trestny cin utoku na cudzie IT zariadenie za ucelom znefunkcnenia, ale evidentne EU buzerantov zaujima radsej zakrivenie uhorky ci co.

Zakaz aktualizace windows update.
Vyhledavej aktualizace jednou mesicne a u kazde si over, ze se netyka predchodu na Win10 a telemetrie.
Ty zavadne aktualizace dej skryt.
Ano, je to pracne, ale funguje to jako jedinne spolehlive.

no ono se muze stat, ze MS vypusti aktualizaci, ktera ma sanci dodrbat OS - uz se to mnohokrat stalo. navic nemam rad, kdyz OS zebra o restart.

proto je imo lepsi jednou za cas proste ty aktualizace spustit a nainstalovat, nejlepe s urcitym zpozdenim po 2. tydnu v mesici, a pripadnym fujakum jako je telemetrie a Win10 updaty se vyhnout. dlouho to netrva.

jenze ja u toho starsiho pocitace v zadnem pripad enechci prejit na Windows 10 a telemetrie je svinarna nejvyssiho kalibru, radsi s tim budu mit takovejhle vorpus nez abych si to tam pustil. Za tohle mel Microsoft dostat nejakou poradnou miliardovou pokutu a ne za blbej prohlizec, jenze tohle slouzi vladam, ktery od MS dostavaji ty udaje, ktery oni ti vytahnou z PC, za tohle j samozrejme EU trestat nebude. 3-[

Samozrejme Windows 10 jsou uplne neco jineho, tam kazdy ma moznost se rozhodnout zda ten system chce nebo ne a podminky jsou jasne dany, je tam telemetrie je tam sledovani, vymenou za to je upgrade zdarma, jenze ve Windows 7 v dobe, kdy jsem to porizoval, tam zadna telemetrie nebyla a Microsoft ji tam dal dodatecne, cimz mimo jine porusil smlouvu o koupi a kdokoli mensi by za to byl stihan statnima uradama, ale MS ne.

Myslím, že se to dá udělat i automatizovaně. U notebooku, který nesplňuje hardwérové požadavky se mi taky cpaly Win10. Popátral jsem po netu a použil bat soubor z této stránky http://www.tweaking.com/articles/pages/remove_wind ows_nag_icon_to_upgrade_to_windows_10,1.html spuštěný s právy správce. Dále jsem smazal telemetrii pomocí cmd souboru remove_crw.cmd ze stránek https://gist.github.com/xvitaly/eafa75ed2cb79b3bd4 e9 je to tam ke stažení zabalený v zipu, stačí rozbalit a spustit opět jako správce. U notebooku aktualizuji jednou za měsíc kdy zapnu aktualizace, nic nehlídám - Win 10 se mi tam necpe a po aktualzaci a po restartu vždy spustím remove_crw.cmd pro jistotu.

udělal jsem to jinak. každá mrcha se chce spustit. dobrá, začnu číhat ve spuštění. nacházím 4 úlohy gwx v naplánovaných. dvě jdou usersky sundat, dvě jsou pod účtem interactive- čily čili systém. to neměl ms dělat. z pozice správce jsem se snesl z obláčku a v registry vykopnul dvě úlohy přebráním vlastnictví a zamezení akcí v položce setup. policies nevěřím.